2023-12-27 09:27:25

Wycieczka do Egiptu - główne zagadnienia

Podobne tematy wakacje podróże
fot. freepik.com
fot. freepik.com
Wycieczka do Egiptu rokrocznie przewyższa zainteresowania wśród turystów. Sprzyjają temu panujące przez cały rok lato, przezroczysta lazurowa woda, niesamowite archeologiczne znaleziska i dobroduszne obywatele.

Zanim planować podróż, podróżnicy interesują się czy Egipt jest bezpiecznym miejscem na wycieczki? Ze względu na napiętą sytuację w obszarach graniczących z Libią i Sudanem, oraz rozpoczęcie wojny w Izraelu, leżącego na granice z Półwyspem Synajskim, MSZ Polski właściwie odradza jakiekolwiek podróże w te rejony, z wykluczeniem Sharm-El-Sheikh). Lecz najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe ulokowane są w innej części kraju, a bezpieczeństwem odpoczywających zajmują się odpowiedni służby.

Czy potrzebuję wizy do Egiptu na wycieczkę? — kolejne najczęściej zadawane turystami pytanie. Generalnie, chętni odpocząć na wybrzeżach kraju faraonów obywatele Rzeczpospolitej Polski mają posiadać wizę. Choć są wyjątki, a dokładnie — półwysep Synaj, gdzie znajduje się najsławniejszy kurort Sharm-El-Sheikh. Wybierając się w te okolice, turyści mają 14 dni bezwizowego pobytu bez możliwości wyjazdu poza teren wyspy. Rozważając wakacje w Egipcie w innych rejonach — wiza jest potrzebna. Kupić ją można online, bezpośrednio na lotnisku lub w placówkach dyplomatycznych. Pozwalająca na jednokrotnie przekroczenie granicy wiza kosztuje 25$, a na wielokrotnie — 60$. Termin ważności każdej — 30 dni.

Popularne kierunki

Jakie są popularne miejsca na wycieczki w Egipcie? Turyści najchętniej wybierają:
 
  1. Hurghada — cieszy się najokropniejszą popularnością wśród podróżujących z dziećmi. Są tutaj cudowne warunki do kąpieli w ciepłym morzu z maluszkami. Również, są mnóstwo resortów z prywatnymi aquaparkami. Szukającym aktywnego wypoczynku radzimy spróbować kitesurfing i windsurfing.
 
  1. Sharm-El-Sheikh — słynie z zapierającej duch rafy koralowej i jest paradisem dla fanów nurkowania. W obszarze Naama Bay są mnóstwo barów, restauracji i hoteli. W dzielnice Old Market można zakupić urozmaicone lokalne dobra. Rejon Nabq słynie z luksusowych hoteli.
 
  1. Marsa-Alam — najnowszy i najmniej zatłoczony turystami kurort Egiptu. Ta miejscowość wypoczynkowa wyróżnia się niesamowitą rafą koralową i przyjazną dla spokojnego odpoczynku atmosferą.

Jakie są atrakcje turystyczne do odwiedzenia podczas wycieczki do Egiptu? W gronie popularnych atrakcje, oprócz nurkowania i windsurfingu, są jeep safari oraz pustynne przejażdżki na wielbłądach do drewnich wiosek Beduinów. Tysiącletnia historia kraju pozostawiła całą kolekcję niesamowitych zabytków, dlatego Miłośnikom historii zalecamy wycieczkę do Kairu, Aleksandrii, Gizy lub Luksoru, tereny których są przepełnione urzekającymi antykami.

Wartość odpoczynku

Jakie są ceny wycieczek do Egiptu? Generalnie, koszt odpoczynku na egipskich kurortach jest niski. Najniższe ceny są w Sharm-El-Sheikh i w Hurghadzie — od 400$. Najtańsza wycieczka do Marsa-Alam wynosi 550$. Rzecz jasna, że ceny zależą od sezonu i w wysoki sezon są wyższe, ale można złapać promocyjne oferty i wydać na wakacje mniej.
 
Czy wycieczka do Egiptu obejmuje bilety lotnicze? Agencje turystyczne starają się doskonale opracować każdy komponent sprzedawanych pakietów wakacyjnych, dlatego ich wartość uwzględnia bytowanie w komfortowych hotelach z koncepcją «all inclusive», ubezpieczenie i przeloty w obie strony. Gdzie znaleźć najlepsze oferty na wycieczki do Egiptu? Biuro podróży Pojedzznami.pl prezentuje najlepsze oferty wczasów na egipskich wybrzeżach w najniższych cenach.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij