2023-12-09 12:05:00

Klasa O Dębica: Victoria Czermin przed historyczną szansą [Podsumowanie rundy jesiennej]

KKS Kolbuszowianka/facebook
KKS Kolbuszowianka/facebook
Victoria Czermin stojąca przed histoyczną szansą, dobra forma beniaminków i fatalna runda w wykonaniu Czarnych Trześń. Zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej klasy O Dębica.

Wreszcie będzie awans?

Kiedy awansować jak nie teraz? To pytanie pewnie zadają sobie pytanie działacze, zawodnicy i kibice Victorii Czermin. Drużyna, która od wielu lat znajduje się w czołówce okręgówki Dębickiej lideruje tabeli po rundzie jesiennej z przewagą sześciu punktów nad Stalą II Mielec. Lepszej okazji na historyczną 4 ligę w Czerminie może już nie być. Wydaje się, że jedyną drużyną, która może pokrzyżować szyki Victorii są właśnie rezerwy ekstraklasowicza.

Brawa dla beniaminków

Wyjątkowo mocne w tym sezonie są beniaminki okręgówki Dębickiej. Tuż za prowadzącą dwójką w tabeli jest Dromader Chrząstów. Drużyna z okolic Mielca naprawdę solidnie się wzmocniła po awansie i to procentuje. Duża w tym zasługa Damiana Skiby. Były zawodnik m. in. Stali Mielec i Czarnych Połaniec strzelił w minionej rundzie 10 goli. Sensacyjnie spisuje się Kaskada Kamionka, która jest piąta w tabeli.
 
Dziewiątą lokatę zajmuje po jesieni LKS Głowaczowa. Warto dodać, że w drużynie tej występuje najlepszy strzelec po rundzie jesiennej Jakub Bielański. Pozycję niżej od Głowaczowej z kolei jest KKS Kolbuszowianka. Miejsce to jednak nie zadowalało działaczy klubu z Kolbuszowej, bo przed ostatnią kolejką doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Posadą stracił Grzegorz Kuźma. W ostatniej kolejce zespół poprowadził duet Dariusz Książek – Grzegorz Wróblewski, natomiast trenera na rundę wiosenną poznamy w najbliższych dniach.

Duże rozczarowanie

Zdecydowanie największym rozczarowaniem rundy jesiennej jest postawa Czarnych Trześń. Drużyna, która jeszcze w sezonie 2021-2022 rywalizowała na poziomie 4 ligi Podkarpackiej zamyka tabelę. Potencjalne utrzymanie w klasie okręgowej podopiecznych Mateusza Doparta będzie trzeba rozpatrywać w kategorii cudu. Drugą drużyną, która odstaje w tabeli jest Czarnovia Czarna. Postawa tej ekipy też jest niespodzianką in minus. Drużyna, której mocną stroną od kilku sezonów jest solidność w ostatniej rundzie zdobyła tylko 7 punktów.
 
Na więcej liczyli z pewnością kibice Piasta Wolica Piaskowa. Podopieczni Pawła Idzika kapitalnie weszli w sezon, bo w pierwszych pięciu meczach zdobyli 13 punktów. W kolejnych dziesięciu kolejkach zdobyli natomiast tylko 4 punkty i po rundzie jesiennej zajmują dopiero 13. miejsce. Kolejnym zespołem po którym spodziewaliśmy się więcej jest Radomyślanka Radomyśl Wielki. Drużyna ta poprzedni sezon zakończyła na 3. miejscu i wydawało się, że w tym sezonie włączy się do walki o awans. Tymczasem po ostatniej rundzie podopieczni Pawła Irly zajmują siódme miejsce z ogromną stratą do lidera.
 

 

Solidność procentuje

Wydaje się, że problemów z utrzymaniem nie będą miały LKS Żyraków i Kamieniarz Golemki. Mówi się, że „drugi sezon jest najtrudniejszy dla beniaminka”. Zaprzeczają temu zawodnicy z Żyrakowa, którzy zajmują niezłe 6. miejsce. Dwie pozycje niżej jest drużyna z gminy Czarna. Duża w tym zasługa doświadczonych Dariusza Kantora i Marcina Juszkiewicza. Pochwalić warto też rezerwy Sokoła Kolbuszowa Dolna. Drużyna złożona głównie z młodzieżowców zajmuje po jesieni miejsce tuż za podium.

Ciężka walka o utrzymanie

Wydaje się, że do końca o utrzymanie na poziomie okręgówki będą musiały walczyć drużyny LKS Pustków, Smoczanki Mielec, Chemika Pustków. Liczba drużyn spadających z ligi będzie zależeć od postawy drużyn 4 ligi, które ewentualnie mogą spaść do właśnie tej okręgówki. Wydaje się niemal pewnym, że ze strefy spadkowej nie wygrzebie się Lechia Sędziszów Młp. Dodatkowo spadkiem są zagrożone drużyny Błękitnych Ropczyc, Sokoła Kolbuszowa Dolna i Wisłoka Wiśniowa. W przypadku spadku drużyny z Kolbuszowej Dolnej automatycznie o ligę niżej bez względu na miejsce w tabeli spadnie drużyna rezerw tego klubu.

Autor: Łukasz Guźda

Wyniki meczów rundy jesiennej:
 

Tabela klasy O Dębica:
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

Fan 2023-12-09 12:11:48

Brawo ukasz

Autor 2023-12-09 13:45:45

Myślę że duza zasługa sukcesu kaskady leży po stronie trenera bochenka, ciekawe czy swoimi ofertami trenera nie skuszą większe marki z 4 kub 3 ligi. Dziwić może fakt że błękitni ropczyce zamiast sięgnąć po swojego człowieka szukają obcych ludzi.

Do autor 2023-12-09 14:23:09

Cycki cię pieką chyba

~anonim 2023-12-09 14:52:27

Dębicka okręgowka same cepy z zadupia

Obserwator 2023-12-11 13:28:44

Dębicka okręgówka najsłabsza od lat, "wyjadacze" z okręgówki powoli się starzeją, a młodych nie ma już tak wiele do grania, ciągle ci sami zawodnicy a nowych twarzy jest garstka

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij