2023-11-24 19:26:38

Śnieżny mecz w Białej Podlaskiej! KS Wiązownica wraca z kompletem punktów

KS Wiązownica pokonał Podlasie Biała Podlaska 3-2. Tym samym podopieczni Waldemara Warchoła przełamali serię trzech porażek z rzędu i zrewanżowali się gospodarzom za porażkę w rundzie jesiennej.

Spotkanie początkowo stało pod znakiem zapytania, z powodu zaśnieżonej murawy na stadionie w Białej Podlaskiej. Mecz udało się jednak rozpocząć z kilkunastominutowym opóźnieniem.

Warunki do gry nie rozpieszczały zawodników, choć otwarcie wyniku nastąpiło już w pierwszej minucie. Prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Wyjadłowski. Przyjezdni szybko odrobili jednak straty, kiedy na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Kasia.

KS Wiązownica prowadził po pierwszej połowie

Później znów do głosu doszli piłkarze z Wiązownicy i w 20. minucie Grzegorz Janiczak pokonał golkipera rywali. Tuż przed przerwą Podlasie mogło odrobić straty, kiedy futbolówkę w siatce umieścił Szymon Kamiński. Po namyśle arbiter jednak nie uznał gola.

W drugiej połowie najwięcej zagrożenia obie ekipy stwarzały po stałych fragmentach gry. Idealnym potwierdzeniem tego był rzut rożny w 56. minucie, po którym celnie uderzył Jakub Tabor i piłka po koźle wpadła do bramki.

Gospodarze nie zdołali odrobić strat

Podopieczni Waldemara Warchoła prowadzili już dwiema bramkami, a miejscowi wciąż szukali szans na zniwelowanie strat. W 67. minucie błąd jednego z defensorów Wiązownicy wykorzystał Kosieradzki, dograł piłkę do Mateusza Wyjadłowskiego, a ten bez problemu skierował ją do siatki.

W 89. minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. Najpierw zespół z Wiązownicy uratował jednak słupek, a potem dobitkę ofiarnym wślizgiem wybił Kornel Kordas.

1-0 Mateusz Wyjadłowski (1)
1-1 Arkadiusz Kasia (3)
1-2 Grzegorz Janiczak (20)
1-3 Jakub Tabor (56)
2-3 Mateusz Wyjadłowski (66)

Podlasie Biała Podlaska: Misztal- Kapuściński, Podstolak, Kozłowski (Nojszewski), Salak, Orzechowski, Kamiński, Avdieiev, Jakóbczyk (Pacek), Kosieradzki, Wyjadłowski

KS Wiązownica: Zając- Cieśla, Tabor, Kordas, Tonia, Janiczak, Serafn, Michalik, Rak (Buńko), Omuru (Musik), Kasia (Sula)