2023-11-03 19:00:01

Chełmianka Chełm pokazała dużą przewagę nad KS-em Wiązownica

KS Wiązownica pogubiła punkty na własnym terenie. Dużą wyższość pokazała nad nimi ekipa Chełmianki Chełm wygrywając aż czteroma trafieniami.

KS Wiązownica w ostatniej kolejce dopisała bardzo cenne trzy punkty, a zwycięstwo odniosła nad zespołem Garbarni Kraków. Dublet ustrzelił wtedy Rafał Michalik. Dziś wieczorem stanęło przed nimi kolejne zadanie, a tym razem na Podkarpacie zawitała Chełmianka Chełm.

Pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany, a obie ekipy miały szansę na otworzenie wyniku. Chełmianka oddała jeden strzał po uderzeniu Piekarskiego, a Wiązownica dwukrotnie była bliska bramki. W 34.minucie o gola otarli się goście, Stępień dostał dosrodkowanie z rzutu wolnego Korbeckiego, próbował przymierzać z długiego słupka, ale trafił prosto w golkipera KS-u. Na przerwę drużyny zeszły z bezbramkowym remisem.

Gole padły po przerwie

Druga odsłona rozpoczęła się od doskonałes sytuacji gospodarzy. Przemysław Rębisz minął czterech zawodników, wpadł w pole karne i uderzył wysoko nad poprzeczką. Po tej akcji przycisnęli jednak goście, kreując akcje w okolicach pola karnego Wiązownicy, jednak wszelkie próby były blokowane. W 60. minucie wrzutkę z prawej strony boiska, Krystian Mroczek z głowy uderzył z głowy i zdobył pierwszą bramkę w tym meczu.

Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. W 67.minucie w pole karne wpadł Bartłomiej Korbecki, przełożył piłkę z lewej na prawą nogę i prosto pod brzuchem zająca umieścił futbolówkę w siatce podwyższając tym samym wynik na 0-2. Sytuacji nie wykorzystał chwile potem Mroczek, który przebiegł z piłką od połowy, jednak jego proba zakończyła się strzałem prosto w Zająca.

Chełmianka ciągle starała się o trzecią bramkę pokazując olbrzymią przewagę nad Wiązownicą. Gol wisiał w powietrzu, a defensywa miejscowych musiała mieć się na baczności. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 60.minucie meczu. Waldemar Warchoł, trener gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie piłki.

Jakub Knap zaliczył dublet w tym starciu

Goście szli za ciosem. W 84.minucie Jakub Knap, który zmienił Mroczka, wyszedł na "sam na sam". Piłka odbiła się od Zająca, ale ostatecznie wylądowała w pustej bramce, dając trzeciego gola chełmianom. Niesamowitą skutecznością w końcowce, a konkretniej 89.minucie popisał się powonie  Knap, który zaliczył dublet w tym spotkaniu. Ustawiony na długim słupku celnie przymierzył do siatki KS-u ostatecznie pokazując, kto rządził w tym pojedynku.

0-1 Krystian Mroczek (60)
0-2 Bartłomiej Korbecki (67)
0-3 Jakub Knap (84)
0-4 Jakub Knap (89)

Wiązownica: Zając, Cieśla, Mac, Tabor, Kordas, Serafin, Janiczak, Tonia, Rębisz, Michalik, Sula.
Chełmianka:Ciołek, K. Piekarski, Nowak, Stępień, Mroczek, Ofiara, Korbecki, Groborz, Wiatrak, Płocki, Karbownik.