2023-10-29 19:25:23

Pięć goli w Sieniawie! Podhale Nowy Targ pokonało Sokoła

Sokół Sieniawa przegrał na własnym stadionie z Podhalem Nowy Targ 1-4. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w tym meczu Sebastian Kwaczreliszwili.

Początek dzisiejszego pojedynku znakomicie ułożył się dla ekipy z Nowego Targu. Już w 8. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Rubisia, bierną postawę obrońców wykorzystał Grzegorz Płatek i skierował piłkę do siatki.

Dwie minuty później sfaulowany w polu karnym został Bartłomiej Kiełbasa i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Sebastian Kwaczreliszwili uderzeniem w lewy róg bramki.

W 30. minucie podopieczni Tomasza Kuźmy odzyskali prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przeciął Adrian Kozarzewski i ta wpadła do bramki obok wychodzącego Siryka.

Podhale Nowy Targ podwyższyło prowadzenie po przerwie

Po zmianie stron również lepiej prezentowali się goście i w 64. minucie podwyższyli prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Niedziałkowski i spokojnym strzałem w lewy róg bramki podwyższył wynik na 3-1.

Jedyna dobra sytuacja w drugiej pojowie po stronie gospodarzy miała miejsc w 80. minucie. Po rzucie rożnym uderzał Kaczor, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Natomiast piłkarze z Nowego Targu przypieczętowali zwycięstwo pięć minut później. Po rzucie rożnym z okolicy 7. metra do siatki trafił Filip Jakubowski.

Tym samym Podhale przełamało się po trzech porażkach z rzędu i wygrało drugi mecz w tym sezonie. Sokół Sieniawa nadal pozostaje w strefie spadkowej z dorobkiem 11 punktów.

0-1 Grzegorz Płatek (8)
1-1 Sebastian Kwaczreliszwili (10-rzut karny)
1-2 Adrian Kozarzewski (30)
1-3 Mateusz Niedziałkowski (64)
1-4 Filip Jakubowski (85)