2023-10-11 20:56:32

Miasto Szkła Krosno pokonało u siebie WKK Active Hotel Wrocław

Miasto Szkła Krosno pokazało się dziś z dobrej strony i po zaciętych zawodach pokonało WKK Actibe Hotel Wrocław w ramach  Pekao 1.ligi.

Początek pojedynku między Miastem Szkła Krosno a WKK Active Hotel Wrocław nie był mocny. W pewnym momencie krośnianie wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (20-15), ale goście szybko nadrobili stratę. Ostatecznie wraz z końcem pierwszej kwarty "szklany team" mógł sobie zapisać ją na korzyść.

Kolejna odsłona była również zajadła. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, ale szalę przechylił na stronę gospodarzy Myles Rasnick, który zdobył punkt na dwie sekundy przed końcem drugiej kwarty. Prowadzenie mogło byc jeszcze wyższe, gdyż w akcji pogubili się wrocławianie, lecz piłka ostatecznie nie wylądowała w koszu.

W trzeciej kwarcie Krosno nie pozostawiali złudzeń. Wyszli najpierw na kilka solidnych punktów przewagi, ale niestety goście zniwelowali tę stratę. Ostatecznie wyższością wykazali się gospodarze i słabsza czwarta kwarta nie przeszkodziła w wygranej. Świetne zawody rozegrał Szymon Sobiecha.

Miasto Szkła Krosno – WKK Active Hotel Wrocław 95:85 (24:23, 24:23, 28:15, 19:24)