2023-10-10 18:43:42

KS Wiązownica pokonał Pogoń-Sokół Lubaczów i zagra w finale okręgowego Pucharu Polski!

KS Wiązownica pokonał czwartoligową Pogoń-Sokół Lubaczów i zagra w finale okręgowego Pucharu Polski. Dzisiejsze starcie rozstrzygnęła dopiero seria jedenastek, w której lepsi okazali się podopieczni Waldemara Warchoła.

Piłkarze z Wiązownicy objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy obsłużony idealnym podaniem Grzegorz Janiczak nie pomylił się w stuprocentowej sytuacji i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Miejscowi od razu ruszyli do odrabiania strat i 4. minuty później już mieliśmy remis. Wrzutkę z lewej strony posłał Jakub Lorenc, a celnie główkował Szymon Dziadosz

W kolejnych minutach obie ekipy poszukiwały zwycięskiego trafienia. W 81. minucie ponownie na prowadzenie wyszli podopieczni Waldemara Warchoła. Z rzutu wolnego przymierzył Grzegorz Janiczak, a potem futbolówkę do bramki dobił Michał Musik. Zawodnik KS Wiązownica nie pomylił się z najbliższej odległości i na dziesięć minut przed końcem znów goście byli na prowadzeniu.

Wszystko wskazywało na to, że KS Wiązownica dowiezie korzystny rezultat do końcowego gwizdka. W doliczonym czasie gry nieporozumienie obrońców w polu karnym wykorzystał jednak Kamil Rębisz i lekkim strzałem po ziemi doprowadził do wyrownania.

O tym, kto awansuje do finału okręgowego Pucharu Polski, zdecdować musiała seria jedenastek. Ostatecznie lepsi okazali się piłkarze z Wiązownicy, którzy bezbłędnie egzekwowali rzuty karne i zwyciężyli 6-5.

W finale KS Wiązownica zmierzy się z Orłem Przeworsk, który ostatnio pokonał Sokoła Sieniawa. Finałowe starcie ma zostać rozegrane wiosną 2024 roku.

Pogoń-Sokół Lubaczów - KS Wiązownica 2-2 (6-7- rzuty karne)

0-1 Grzegorz Janiczak (22)
1-1 Szymon Dziadosz (26)
1-2 Michał Musik (81)
2-2 Kamil Rębisz (90+5)