2023-07-18 22:26:46

sparing: Pogoń-Sokół Lubaczów - Stal Łańcut 3-1

Stal Łańcut przegrała w sparingu z beniaminkiem 4 ligi podkarpackiej. Dla zespołu prowadzonego przez Krzysztofa Korba był to pierwszy mecz kontrolny w trakcie letnich przygotowań do nowego sezonu.

Na boisku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej Stal Łańcut zmierzyła się z Pogonią-Sokół Lubaczów. Lepsi w tym spotkaniu okazali się podopieczni Valeriy Sokolenki i zwyciężyli 3-1.

Po pierwszej dość wyrównanej połowie, żadna z ekip nie zdołała umieścić piłki w siatce. Na drugą część spotkania w zespole z Łańcuta pojawiło się aż 10 nowych zawodników w tym sześciu młodzieżowców.

Beniaminek szybko wykorzystał przewagę i 54. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Matofij, a potem dwie bramki dołożył Szymon Dziadosz. Honorowe trafienie dla Stali Łańcut zdobył w 86. minucie wychowanek- Oskar Sowa.

SPEC Stal Łańcut - MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 1-3 (0-0)

0-1 Kamil Matofij (54)
0-2 Szymon Dziadosz (59)
0-3 Szymon Dziadosz (75)
1-3 Oskar Sowa (86)

Stal Łańcut: I połowa: Szpindor - Kołodziej, Kocój, Makowski, Testowany 1, Więcek, Testowany 2, Testowany 3, Sowa, Wójcik, Testowany 4.
 II połowa: Testowany 5 - Testowany 6, Cwynar, Testowany 7, Paczocha, Skała, Stopyra, Testowany 8, Płocica, Wójcik (Sowa), Testowany 9.

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów: Łukasz Głuszyk - Kamil Rębisz, Sebastian Duda, Michał Sitek, Paweł Hawrylak - Jakub Szczybyło, Vladyslav Roslyakov - Krystian Basznianin, Jakub Lorenc, Maciej Grabowski - Paweł Hass
II połowa: Kacper Ważny, Bartłomiej Gliniak, Mateusz Gul, Sebastian Fedan, Kacper Rop, Kamil Matofij, Sebastian Kot, Mikołaj Młodowiec,Szymon Dziadosz, Radosław Hojdak