2023-06-07 19:28:15

Zdecydował jeden gol! Stal Stalowa Wola zwycięzcą Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Stal Stalowa Wola zwycięzcą Wojewódzkiego Pucharu Polski! (fot. Radek Kuśmierz)
 Stal Stalowa Wola zdobyła Wojewódzki Puchar Polski. W finałowym meczu gospodarze jedną bramką pokonali Sokoła Sieniawa, a autorem decydującego trafienia okazał się Mariusz Szuszkiewicz.

Od pierwszych minut ofensywnie ruszyli gospodarze, już w 6. minucie okazję na gola miał Kosei Iwao, ale po strzale głową interweniował bramkarz. Chwilę później w polu karnym znalazł się Adam Imiela, ale po jego uderzeniu piłka również nie znalazła drogi do bramki.

Pierwsza dogodna sytuacja dla Sokoła pojawiła się w 23. minucie. Szymon Feret wykorzystał błąd obrony rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Mikołajem Smyłkiem. Golkiper "Stalówki" skutecznie jednak interweniował i dodatkowo został sfaulowany.

W 39. minucie piłka wpadła do siatki Sokoła Sieniawa. Po wrzutce z rożnego celnie główkował Bartłomiej Pikuła, ale wcześniej arbiter dopatrzył się przewinienia Rogali i ostatecznie nie uznał gola. W pierwszych 45-minutach gospodarze przeważali, ale nie potrafili tego potwierdzić i mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron od razu zrobiło sie gorąco. W 48. minucie czerwoną kartkę zobaczył szkoleniowiec "Stalówki" Ireneusz Pietrzykowski. Gospodarze stwarzali sobie jednak kolejne okazje na gola i w końcu w 56. minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę wrzucił Adam Imiela, a Mariusz Szuszkiewicz z najbliższej odległości skierował głową futbolówkę do bramki.

Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. W 62. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego zagroził Sowiński, a Smyłek z największym trudem sparował na rzut rożny. Kolejne ataki Sokoła nadal nie przyniosły jednak wyrównania, Stal zamknęła się na własnej połowie i do ostatniego gwizdka nie wypuściła już prowadzenia.

Stal Stalowa Wola - Sokół Sieniawa 1-0 (0-0)

1-0 Mariusz Szuszkiewicz (56)

Stal Stalowa Wola: Smyłek - Olszewski, Pikuła, Rogala, Ziarko (46 Banach), Pioterczak (46 Wydra), Soszyński, Kołbon (90 Stępniowski), Imiela, Szuszkiewicz (66 Duda), Iwao (81 Wojtak)

Sokół Sieniawa: Rudolf - Geniec, Skała (65 Oziębło), Wawryszczuk, Twardowski (65 Mazgoła), Sowiński (65 Tarała), Gdowik, Feret, Ochał, Persak (90 Tłuczek), Majka (65 Pikiel).

I dobrze ale prawdziwe świętowanie to doperio w Sobotę.

~anonim 2023-06-07 19:43:49

Zasluzone zwyciestwo.
Brawa!

~anonim 2023-06-07 19:58:24

Nie ma już biletów na mecz Stalowki o awans z Wisłą Sandomierz w te sobotę o 19.38.Historyczna chwila.Nawet na otwarciu stadionu i na meczu reprezentacji u20 gdzie bilety były darmowe nie było kompletu.Kto nie kupił biletu ten niech żałuje.2 liga wita Stal Stalowa Wole.A za rok 1 liga.

~anonim 2023-06-07 20:11:52

Tylko w trzech meczach będzie około 9 tysięcy kibiców !
Drużynowo ale i kibicowsko Stalówka wymiata.

~anonim 2023-06-07 20:19:50

Fajnie ale gdzie te czasy kiedy szliśmy na mecz Stalowki a na stadionie zazwyczaj bywało 8 - 10 tys kibiców.Moze wrócą ale stadion trochę mały.Ja jutro ze starymi kibicami po 60 -ce bede na meczyku.Tylko nie każcie mi wstawać do śpiewania.Na siedząco tez można drzec r...ja.Nareszcie 2 liga.Super.

Powrót na stare śmieci 2023-06-07 20:33:45

W końcu wracamy na nasze miejsce... Tak bardzo nam się to wszystko należy. Tyle czasu , tyle potu, tyle nerwów, transferów i trenerów...Finalnie już prawie jesteśmy u celu. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Stali Stalowa Wola!

Pride 1908 2023-06-07 20:35:32

Coś sie komuś popierdooliło a tym bardziej dziwi postawa włodarzy z Sieniawy. Czemu godzicie się aby ten mecz był w zesranej woli? a nie na neutralnym gruncie. Nie wspominając że byliscie niżej w tabeli więc można by się pokusic aby grac u was. jebbać te chamidła wiesnieckie z zesranej wólki

~anonim 2023-06-07 20:46:09

Było losowanie tak jak w przypadku zespołów z tej samej ligi. Zresztą sam Sokół wolał grać u nas bo mamy dobrą murawę mimo iż już wysłużoną i będzie wymieniana.

Ja to bym chciał Aby Pan Lucjusz na nowy sezon
Trybunę dostawił na 1000 miejsc chociaż tam gdzie było na reprezentacji Bo głód jest w Stalowej piłki nożnej na wysokim poziomie
I to widać po wynikach ile ludzi przychodzi na tym sezonie

~anonim 2023-06-07 21:04:55

pride to tobie się coś po********liło w dyni jak nie masz pojęcia dlaczego mecz był w Stalowej Woli to nie siej zamętu łajzo z wywłoki zajmij się swoim wiejskim klubikiem bez pieniędzy stadionu i kibiców k*****a co to jest 40 w młynie i jeszcze się chwalą po portalach możecie sobie podać ręce z tymi drugimi burakami z wielowsi to wasz poziom do Stalówki to macie lata świetlne

~anonim 2023-06-07 21:21:57

ty kuurwo bita zesrana na lotnisku. Wystarczy oglądnać wasze zdjecia na portalach z gazet aby widzieć ilu was jest (niewiele wiecej niz nas) To że kurrwy zesrane robicie foto jak wstaną akurat pikniki obok to dobrze wiemy. Wiec jak sie nastepnym razem zesrasz to pamietaj że twój dziadek jeszcze srał za stodołą bo o wólce nikt nie słyszał

1938 2023-06-07 21:38:23

Anonim, już Ci pisałem w innym artykule, nie siej zamętu. Są jeszcze wolne miejsca. Zajętych jest na tą chwilę ok. 3100 miejsc, co za tym idzie jest jeszcze ok. 400 wolnych, ale szybko wolne miejsca się zapełniają więc powinien być komplet. Do poprzednika który pisał o 8-10tyś., fakt to były czasy. Mam nadzieję że wrócą chociaż czasy gdy w 2-lidze trenerem był W. Łach, wtedy regularnie na każdym meczu było od 3 do 6tyś.

~anonim 2023-06-07 21:46:56

podłe h***je robią co chcą. u siebie finał z badziewiakami liżącymi im doopę. spadniecie wiejska sieniawa na drugi sezon