2023-05-20 17:05:04

Nieudany atak po awans! Stal Stalowa Wola przegrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Stal Stalowa Wola zmarnowała swoją szansę i przegrała na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ekipa Ireneusza Pietrzykowskiego mogła odskoczyć na cztery punkty od Wieczystej Kraków.

Stal Stalowa Wola podeszła do tego spotkania z wiedzą, iż zdobycie trzech punktów mogłoby zapewnić im czteropunktową przewagę na Wieczystą Krakow w tabeli 3 ligi gr. IV i zapewić "autostradę do 2 ligi". Niestety początek spotkania nie wyszedł im najlepiej. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wysunął się na prowadzenie w 12.minucie, a bramkę zdobył Olekysi Maidanevych.

Swoich sił próbował kilka minut później Maciej Wojtak, ale przedzierając się lewą stroną za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym. W tym fragmencie gry jednak to drużyna z Ostrowca przeważała.

Szansa dla "Stalówki" na wyrównanie przyszła w 38. minucie meczu. Ponownie próbował Wojtak, lecz jego zagranie zostało zablokowane przez defensywę gospodarzy. Na chwilę przed przerwą podwyższyć prowadzenie mógł autor pierwszej bramki, lecz uderzył niecelnie.

Druga połowa zaczęła się od podwyższenia prowadzenia KSZO. Fryderyk Janaszek znalazał się sam na sam z Konefałem i bez problemu pokonał golkipera. Stal nie chciała tak jednak zostawić tej sytuacji i już dwie minuty później zdobyła bramkę kontaktową.

Jakub Banach strzałem głową dał nadzieję gościom na polepszenie rezultatu. W końcówce przyjezdni próbowali za wszelką cenę jeszcze coś ugrać, jednak bezkutecznie.

1-0  Oleksyi Maidanevych (12)
2-0 Fryderyk Janaszek (50)
2-1 Jakub Banach (52)

KSZO: Burek, Jarzynka, Maidanevych, Chernii, Brągiel, Mazurek, Dumaniuk, Mężyk, Nawrot, Janaszek, Kafel.
Stal: Konefał, Wojtak, Soszyński, Imiela, Pioterczak, Wydra, Szuszkiewicz, Banach, Ziarko, Kowalski, Rogala.

Wyniki meczów 29. kolejki:

W jaki sposób mogli już dziś zapewnić sobie awans? Ktoś coś nie doczytał.

Anonim 2023-05-20 18:03:33

Za dużo byli pewni siebie!

prorok 2023-05-20 18:03:47

aaaaaaaaaaaa hahahahahahahhahahahahahahahahhaha za 2 kolejki strata lidera. Zapamiętajcie.

~anonim 2023-05-20 18:05:36

Hahahahhahah

~anonim 2023-05-20 18:09:17

Wyszła robota sędziego w Nowym Targu. Mikołaj plus Tomek strasznie ich brakowało. KSZO bardzo dobre na wiosnę.

nickt 2023-05-20 18:10:08

Nie zasługują na awans , frajerzy.

Jala 2023-05-20 18:10:23

Za mecz w Nowym Targu powinno się ich nieść na rękach do Stalowej. Za Mecz w Ostrowcu w ten deszcz powinni z**********ać z buta od razu do Stalowej prosto z murawy. Grali tak jak by im Wieczysta zapłaciła żeby tak zagrali. Mam nadzieję że się ogarną i zaczną grać. Brak Koseja gdzie trzeba było gonić wynik może dziwić bardzo. Ja nie wiem co im odj*****lo. . . Gratulacje dla KSZO.

Marcin 2023-05-20 18:22:01

..dla mnie pierwszy skład i zmiany są 'zagadką' :/

Wisłoka 2023-05-20 18:26:48

Buahhaha wiejskie chamidła!

anon 2023-05-20 18:30:14

wieczysta nigdzie nie awansuje nie chca wieczysta dała punkty a Stalowa nie wykorzystała by mieli przewage szkoda ze nie wygrali albo nie zremisowali

Koko 2023-05-20 18:47:54

Haha ale spina z czym do ludzi cieniasy ,Wieczysta awans

Gogo 2023-05-20 18:57:13

To Gwiazda Pioterczak nie pojechał na euro u17 .Wołoszyn nie załatwił haha

ZawszeW12tu. 2023-05-20 19:02:23

Póki co to STALÓWKA jest liderem z jednym punktem przewagi nad drugą Wieczysta. ...Sprawa awansu dalej jest otwarta...!!! Gdyby to ode mnie zależało to bym puścił Wieczysta...dlaczego ...??? Bo STALÓWKA NIE GRA POZIOMU 2-ligi. W Stalowej trzeba dalej budować konkretną Ekipę która będzie grała poziom 2 ligi już od początku 3-cio ligowych zmagań. Nie może być jakiś przypadków ...!!! Zwyczajnie trzeba grać I wygrywać. Po co awansować i dostawać od każdego... przykład sąsiadka z za miedzy ABY AWANSOWAĆ WYŻEJ TRZEBA GRAJĄC NIŻEJ REPREZENTOWAĆ POZIOM KLASY WYŻEJ TEJ KLASY DO KTÓREJ CHCE ZIĘ AWANSOWAĆ.... CZY TAK JEST ...??? W STALÓWCE... niech sobie każdy odpowie...!!! Pozdro i pamiętajcie Wszyscy ...!!! STALÓWKA ZAWSZE PANY...!!!

stw 2023-05-20 19:03:20

miałem takie przeczucie ze stracimy pkt w ostrowcu bardziej liczyłem na remis ,dobrze ze wieczysta przegrała bo bylo by po ptokach ,mamy dosc dobry kalendarz mozemy stracic jeszcze w sieniawie a czysta w swidniku moze w podchalu ale nie wykorzystac takiej szansy to by była katastrofa i oby do niej nie doszło

fan Wisłoki 2023-05-20 19:31:08

...taki prezent od nas i tak koncertowo żeście zmaścili. Mówią, że niewykorzystane szanse się mszczą, zobaczymy...Pomimo to, że nie jestem waszym fanem, to doceniam jakim jesteście klubem. Tak Wisłoka jak i Stalowa zasługuje na cos więcej. Pozdrawiam prawdziwych kibiców!

~anonim 2023-05-20 19:33:54

Stalowa tym składem nie ma czego szukac w 2 lidze. Ślizgali się po 1-0, ale z lepszą drużyną już to nie przeszło.

Wzx 2023-05-20 19:42:17

Tak to jest jak ktoś nie ma pojęcia o lidze a komentuje...
Tabela bez komentarza bo nie będę się powtarzał...

Kibic 2023-05-20 19:50:21

..tak grali jakby nie chcieli wygrać

Mirek Królik 2023-05-20 20:08:12

Piłkarze Stali Stalowa Wola juz wiedzą, że awans im się nie opłaca bo będą musieli sobie szukać innych klubów a tak mają ciepłą państwową posadkę za niemałe pieniądze. Awans=pogonienie z klubu i bieda.

~anonim 2023-05-20 20:26:18

Zaktualizujcie tabele. STALÓWKA NADAL NA CZELE. Nie róbcie na złość redaktorzy :)

mietek 2023-05-20 20:32:01

wieczysta jeszcze straci punkty ma trudne mecze

Marcin 2023-05-20 20:46:13

..5ciu 'młodzieżowców' w pierwszym składzie, a następni na zmianę. Duda / Olszewski / Iwao / Kucharczyk na 'ławie' :/ dla niektórych pierwsze minuty w tym sezonie, o co chodzi? rozumiem brak Smyłka i Kołbona, ale skład jest szeroki, więc po co sięgać zawodników z 'okregowki'? może taki miał być wynik ustalony przed zawodami..

~anonim 2023-05-20 20:59:57

Poniosła porażkę. Odnosi się zwycięstwa.

Jacek 2023-05-20 21:16:21

No I te 200 tysięcy zaoferowane przez Wieczystą dla KSZO za zwycięstwo nad Stalówka pomogło.
W Ostrowcu bida piszczy, to lykneli kasiurke od aptekarza jak małe pelikany

~anonim 2023-05-20 23:41:24

"Stal Stalowa Wola przegrała z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim".... Redaktorku, skończ już!!! Nie morduj języka polskiego!!!

rudy102 2023-05-21 00:11:53

Będzie ciężko awansować, pozostały jeszcze spotkania z Podlasiem Białą Podlaską, Sokołem Sieniawą. Orlętami Radzyniem Podlaskim, Wisłą Sandomierzem i Lublinianką Lublinem :)

obserwatorr 2023-05-21 00:59:29

Do ZawszeW12tu
Bardzo dobry tekst. Miałem to samo napisać.Dodając nie jestem zainteresowany ani awansem ani spadkiem tych zespołów. Nie od dziś wiadomo że IV grupa III ligi jest najsłabsza. Takie drużyny jak Olimpia Grudziądz, Gedania Gdańsk, Polonia Środa Wlkp. Pogoń Grodzisk Maz. ŁKS II Łódź Polonia Bytom czy Rekord Bielsko-Biała rozjechali by tą IV grupę w iment. Dobrze zostało napisane że jeśli awansować do II Ligi to trzeba mieć kadrę na I Ligę. Tego niestety zapomniał Prezes Siarki ściągając graczy z IV ligi. Najgorzej jak się ma takich k*****wskich pseudo podpowiadaczy. Którzy przy wódzie snują plany potęgi żeby się za darmo nażreć i nachlać. Teraz musi niestety wylane mleko wypić prezes. Najważniejsze, żeby wyciągnął z tego spadku wnioski. Bo jeśli nie to zostanie palantem roku. Nie Zielińscy Cracovia +Viaplay , nie poj******y Urban z kanału Viaplay tylko trener z doświadczeniem i ze stażem w I lidze ma ustalić kadrę. Dodatkowo trzeba wzmocnić piłkarzami doświadczonymi z I ligi. Ale nie starymi dziadami jak robi to wieczysta którzy ledwo włóczą nogami po murawie i kopią się po czołach. Byłem na meczach Wieczystej i śmiem stwierdzić że oni nigdy nie wejdą na wyższy poziom. To jest k*****a dział paliatywny starych dziadów. Oni chleją na umór nie mając siły na mecz. To jest cała yebana wieczysta z ulicy chałpnika z krakowa