2023-05-13 19:27:04

Sokół Sieniawa zremisował z Podlasiem Biała Podlaska

Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) zremisował z Podlasiem Biała Podlaska 1-1 (fot. Karolina Hołownia)
Sokół Sieniawa podzielił się punktami z Podlasiem Biała Podlaska w meczu 3 ligi gr. IV.

Od pierwszych minut mecz mógł się podobać. Obydwie drużyny grały bardzo otwartą piłkę, co skutkowało wieloma sytuacjami bramkowymi. Już w 2. minucie Szymon Feret zagrał do Karola Twardowskiego, a ten z dwóch metrów uderzył nad poprzeczką.

Goście odpowiedzieli sytuacją Wiktora Niewiarowskiego, który dostał prostopadłą piłkę za plecy obrońców i znalazł się nam na sam. Uderzył jednak obok słupka.

Kilka minut później kolejną szansę miał Karol Twardowski, który tym razem już położył bramkarza i miał przed sobą tylko pustą bramkę. Niestety w ostatniej chwili golkiper Podlasia Biała Podlaska zdołał wybić futbolówkę nogami.

W 12. minucie Twardowski miał trzecią setkę i kolejny raz się pomylił. Tym razem także obronić zdołał Rafał Misztal wybijając piłkę na korner. Chwilę później po krótko rozegranym rzucie rożnym piłkę dostał Jarosław Lis i zagrał na głowę Karola Twardowskiego, który wreszcie trafił do siatki.

W odpowiedzi groźnie zaatakowali goście. Marcin Pigiel zagrał do Damiana Lepiarza, a ten uderzył głową minimalnie nad poprzeczką. Chwilę później z linii pola karnego groźnie strzelał Wiktor Niewiarowski, ale jakimś Bartosz Siryk jakimś cudem zdołał wybić piłkę na róg.

Upragnione wyrównanie dla Podlasia Biała Podlaska przyszło w 26. minucie. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Wiktor Niewiarowski, a celnym uderzeniem głową popisał się Arkadiusz Kot i było 1-1.

Chwilę później Marcin Pigiel znów zagrał do Damiana Lepiarza, a ten z kilku metrów trafił prosto w bramkarza. Do przerwy był remis.

O ile w pierwszej połowie postawa obydwu drużyn naprawdę mogła się podobać, mecz był ciekawy, a gra płynna - o tyle po przerwie nie wyglądało to już tak dynamicznie. Tempo gry mocno spadło i w zasadzie nie było klarownych sytuacji bramkowych.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1 i obydwie drużyny podzieliły się punktami.

1-0 Karol Twardowski (13)
1-1 Arkadiusz Kot (26)

Sokół Sieniawa (skład wyjściowy): Siryk - Geniec, Skała, Lis, Wawryszczuk, Tłuczek, Persak, Sowiński, Feret, Ochał, Twardowski .

Podlasie Biała Podlaska (skład wyjściowy): Misztal - Pigiel, Kozłowski, Salak, Bahonko, Niewiarowski, Kot, Kurowski, Arak, Podstolak, Lepiarz.