2023-05-01 11:15:58

Niedźwiadki Chemart ograły Znicz Basket. Była nerwówka na finiszu

W drugim meczu III rundy play off Niedźwiadki Chemart wytrzymały wojnę nerwów w ostatnich minutach i wygrały w swej hali ze Zniczem Basket Pruszków 70:66. Decydujący mecz odbędzie się w środę w Pruszkowie.

Niedźwiadki na początku pokazały pazury i wydawało się, że już przed dużą pauzą wybiją pruszkowianom marzenia o zakończeniu serii w Przemyślu. Po 5 minutach gospodarze prowadzili 17:3. „Trójka” Bonarka obudziła gości, którzy przed drugą kwartą odrobili sporo strat.

W II odsłonie nasz zespół wystartował od 7:0 (29:16), prowadził 36:23. Znicz się odgryzał, nie pozwalał stłamsić i po 20 minutach zapas nadsańskiej drużyny wynosił 9 punktów (44:35).

Po dużej przerwie kibice spodziewali się dalszego wzrostu przewagi swych pupili (Znicz korzystał tylko z 7 graczy), ale po kilku minutach przemyślan przytkało w ataku i zaliczka zaczęła topnieć. „Trójka” Czosnowskiego sprawiła, że zmalała po dwóch kwadransach do skromnych 3 „oczek” (53:50).

W IV kwarcie zaczęły się prawdziwe emocje - prowadzenie przechodziło z rak do rąk. 4 minuty przed syreną notowano remis 57:57. Po chwili Maximillian Egner popełnił piąty faul (uzbierał je w 13 minut gry), dwie minuty później trafił Szwed i Znicz prowadził 62:59.

W chwili próby Łukasz Uberna trafił za dwa, a Rafał Serwański wycelował zza linii 6.75 raz i drugi (67:63). Pozostało jeszcze ponad 30 sekund gry. Niezmordowany Czosnowski też trafił zza łuku, ale wolne Kacpra Majki okazały się ostatnimi trafieniami w meczu.

W środę w Pruszkowie decydujący mecz. Początek gry – godzina 17.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Znicz Basket Pruszków 70:66 (22:16, 22:19, 9:15, 17:16)

Stan rywalizacji: 1-1.

Niedźwiadki Chemart: Bal 14 (2x3, 3 bl.), Serwański 18 (4x3, 3 prz.), Puchalski 9 (4 str.), Janczak 9 (3 bl.), K. Majka 11 (1x3, 11 as., 4 str., 3 prz.) oraz Skubiński 0, Uberna 6 (1x3), Egner 0, Kulikowski 3, Kucharski 0. Trener Daniel Puchalski.

Znicz Basket: Miłak 8 (2x3), Czosnowski 19 (4x3, 4 as., 5 str.), Czeremys 4 (3 prz.), Proczek 9, Szwed 13 (19 zb., 6 str.) oraz Józefiak 3 (1x3), Bonarek 11 (1x3, 11 zb.). Trener Marian Spychała.