2023-04-11 14:34:55

Kobieca reprezentacja Polski U-19 przegrała z Serbią w meczu eliminacyjnym do Euro

Polki przegrały z Serbkami w meczu kwalifikacyjnym do Euro U19 z wynikiem 3-4 i nie zagrają w turnieju finałowym. Mecz miał miejsce na stadionie w Stalowej Woli.

Początek należał do Polek. W 8.minucie premierowego gola w tym spotkaniu ustrzeliła Nikola Jędrzejczyk po dośrodkowaniu Patrcyji Sarapaty. Kapitalna akcja Serbek doprowadziła jednak do wyrównania. Nina Matejić otrzymała piłkę w polu karnym i podcinką wypuściła piłkę Ani Jestrović, która pewnie pokonała polską bramkarkę. Na kolejne emocje trzeba było poczekać do drugiej połowy, która okazała się niezwykle zacięta i podsyciła nastroje kibiców na stadionie w Stalowej Woli.

W 54.minucie na prowadzenie wyszły Serbki. Z prawej strony piłkę wrzuciła Natalia Obradović do Matejić, która minęła dwie rywalki w polu karnym i strzałem z lewej nogi pokonała Kingę Seweryn. Polki chciały odpowiedzieć, ale zabrakło w tym momencie skuteczności. Tą cechowały się rywalki, a konkretnie Matejić, która świetnie spisywała się dziś na boisku i dołożyła swoją drugą bramkę strzałem po ziemi. Na domiar złego w ekipie Polek, Martyna Cygan chcąc wybronić groźny strzał, skierowała futbolówkę głową do własnej bramki.

Prostopadłą piłkę zza linie obrony otrzymała Oliwia Domin, skierowała ją do Katji Skupień, która pokonała bramkarkę wolejem. W ostatnich minutach Sarapata dołożyła trafienie na 3-4, jednak w drugim meczu dobrze spisały się Czeszki, które awansowały do finału Mistrzostw Europy U-19.

Polska – Serbia 3-4