2023-03-29 11:59:14

Reprezentacja Polski awansowała do mistrzostw Europy U-19!

Kadra U-19 awansowała na mistrzostwa Europy, które będą rozgrywane na Malcie od 3 do 16 lipca bieżącego roku. W Krakowie i Rącznej zakończono kwalifikacje do finałów, podczas których w ostatnim meczu Polacy zremisowali z Serbią 2:2.

Spotkanie nie zapowiadało się optymistycznie, ponieważ biało-czerwoni mieli dwie stracone bramki. Już w 32. minucie Mihajlo Petković zdobył gola w rzucie karnym. Pośrednio sytuację uratowała czerwona kartka zawodnika. W drugiej połowie nasza reprezentacja mocno się zmobilizowała i nadrobiła dwa gole, dzięki czemu zapewnili sobie remis. To pozwoliło na awans do mistrzostw Europy U-19! Aktualnie Polska zajmuje 1. miejsce w grupie z pięcioma punktami na koncie.

Drużyna Marcina Brosza we wczorajszym meczu grała w składzie: Zych – Matyjewicz, Matysik (85' Da Graca Marques), Drapiński – Bugaj (46' Strzałek), Kozubal (46' Pitan), Oyedele, Brzozowski (69' Lewicki) – Urbański, Majchrzak (69' Mucha), Pieńko

Bramki: Simić (78. samobój), Matyjewicz (87) — Petković (32), Mimović (60)