2023-03-16 20:41:00

Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy!

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Djurgardens IF 3-0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. W dwumeczu "Kolejorz" pokonał szwedzką ekipę 5-0. Jutro poznają rywala w kolejnej fazie.

Już po dziesięciu minutach gry Lech Poznań mógł objąć prowadzenie w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy przeciwko szwadkiemu Djurgardens IF. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Mikael Ishak. Jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy.

W kolejnych minutach nie wiele działo się na boisku. "Kolejorz" bronił dwubramkowej zaliczki, ale gospodarze nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Natomiast w 44. minucie meczu jeden z obronców gospodarzy zagrał piłkę wprost do Afonso Sousy. Pomocnik ekipy z Poznania przejął piłkę i popędził na bramkę i w ostatniej chwili sfaulował go Marcus Danielson.

Początkowo sędzia ukarał go żółtą kartką, ale po interwencji VAR zdecydował się na pokazanie "czerwonego kartinika", bowiem Sousa znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali piłkarze prowadzeni przez Johna van den Broma. Jednak długo futbolówka nie mogła wpaść do bramki Djurgardens IF. Dopiero 77. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Marchwiński. Później w doliczonym czasie gry gola zdobył Nika Kwekweskiri, a minutę później wynik spotkania na 3-0 ustalił Michał Skóraś.

Tym samym Lech Poznań pokonał w dwumeczu Djurgardens 5-0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. W piątek "Kolejorz" pozna w drodze losowania swojego rywala w kolejnej fazie.

Djurgardens IF - Lech Poznań 0-3 (0-0), w dwumeczu 0-5

0-1 Filip Marchwiński (77)
0-2 Nika Kwekweskiri (90+1)
0-3 Michał Skóraś (90+2)