2023-03-11 13:54:41

Niewiarygodny pech Podlasia Biała Podlaska. Wieczysta Kraków zatrzymała punkty u siebie

To było niezwykle zaskakujące spotkanie. Bramka w 2 minucie dla Podlasia Biała Podlaska, a potem dwa rzuty karne po zagraniu ręką dla Wieczystej Kraków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2 i trzy punkty zostały zatem u dzisiejszych gospodarzy.

Wieczysta Kraków zainaugurowała rundę wiosenną optymistycznie, lecz bez wielkiego zachwytu - wygrywając skromnie 1-0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podlasie Biała Podlaska musiało pocieszyć się jednym punktem i remisem z Chełmianką.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 12.00. Podopieczni trenera Renkowskiego szybko przeszli do akcji, stawiając sobie za cel wygraną z Wieczystą. Do pierwszej groźnej i od razu skutecznej sytuacji doszło tuż po zakończeniu pierwszej minuty starcia. Na “sam na sam” z bramkarzem wyszedł Wiktor Niewiarowski i bez najmniejszego problemu wykorzystał tę próbę i otworzył wynik. Sytuacja na tablicy wyników nie zmieniła się do końca pierwszej połowy.

Podrażniony zespół z Krakowa mocno rozpoczął drugą część starcia. Wrzutka w pole karne jednego z zawodników Wieczystej odbiła się od ręki piłkarza z Podlasia. Arbiter bez oporów wskazał “jedenastkę” dla graczy Dariusz Marca, którą bezbłędnie wykonał Manuel Torres.  Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Filip Arak. Niesprzyjająca pogoda dawała się we znaki, a żadna z drużyn nie mogła zbliżyć się na tyle blisko by zagrozić przeciwnikowi, chociaż zdecydowanie większość czasu gra toczyła się pod bramką Białej Podlaskiej.

Gra w dziesięciu nie sprzyjała gościom. Pech nadal ich nie opuszczał. Nikt nie spodziewał się, że po raz kolejny dojdzie do kuriozalnej sytuacji i zagrania ręką w okolicy pola karnego. Sędzia ponownie wskazał na wapno i podyktował rzut karny dla krakowian, który w nieoczywisty sposób wykorzystał Torres. Emocji nie zabrakło jednak do samego końca. Gola z gry dopisały obie drużyny. Najpierw celny był Karol Danielak oddając strzał po ziemi. Na 3-2 z główki przymierzył gracz gości- Adrian Wnuk.

0-1 Wiktor Niewiarowski (2)
1-1 Manuel Torres (47-rzut karny)
2-1 Manuel torres (63-rzut karny)
3-1 Karol Danielak (77)
3-2 Adrian Wnuk (86)

Wieczysta: Mikułko,  Asmelash, Favorov, Bujak, Klimczak, Torres, Pałaszewski, Majewski, Pietras, Danielak, Twarowski

Podlasie: Misztal, Pigiel, Kozłowski, Bahonko, Niewiarowski, Kot, Kosieradzki, Arak, Podstolak, Lepiarz, Nojszewski