2023-03-04 17:53:36

Jakie zawody pozwalają osiągnąć wysokie zarobki? Ranking najlepiej płatnych stanowisk

W czasach wysokiej inflacji, rosnących kosztów utrzymania i niepewności co do tego, co przyniesie przyszłość, dobrze płatna praca pozwala poczuć ogromną ulgę i osiągnąć spokój. Poszukiwania takiej pracy należy jednak zacząć od zdobycia rozeznania co do najlepiej płatnych zawodów. Ten artykuł przedstawia 5 najlepiej płatnych stanowisk w Polsce - poznaj je, aby dowiedzieć się, jakie wykształcenie wybrać!

Zapoznanie się z rankingiem najlepiej płatnych zawodów w Polsce to doskonały początek do wkroczenia na ścieżkę wymarzonej kariery, a tym samym także satysfakcjonującej pracy z wysokimi zarobkami. Choć zawody wymienione poniżej to tylko przykłady z konkretnych branż, nie oznacza to, że praca na innym stanowisku lub prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie może być równie opłacalne. Znajomość dobrze płatnych branż stanowi jednak świetną wskazówkę dla młodych oraz osób stojących przed wyborem wykształcenia oraz ścieżki zawodowej na przyszłość.

1. Key account manager

Osoba, która jest odpowiedzialna za kontakt z najważniejszymi i najbardziej znaczącymi klientami w firmie - opiekuje się nimi, doradza, ustala warunki współpracy, koordynuje realizację umów, ale także analizuje rynek i ściśle współpracuje z działem marketingu. Aby zostać key account managerem, należy przede wszystkim mieć wysoko rozwinięte kompetencje osobiste i menedżerskie, ale także cechować się dużą odpornością na stres i wysokimi ambicjami.

2. Księgowość i rachunkowość

Główna księgowa lub księgowy to nie tylko jeden z najlepiej płatnych w Polsce zawodów, ale także najbardziej potrzebnych. W najbliższej przyszłości raczej się to nie zmieni, a o powodach możesz przeczytać nieco więcej tutaj: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Skomplikowany-system-podatkowy-Pracy-dla-ksiegowych-nie-zabraknie-8422397.html. Równie wysokimi zarobkami w branży księgowości i rachunkowości mogą poszczycić się także właściciele biur rachunkowych, wśród których, podobnie jak w przypadku głównych księgowych, odnotowano jeden z najwyższych poziomów satysfakcji z wykonywanej pracy.

3. Branża IT

Praca na niemal dowolnym stanowisku w branży IT wciąż stanowi gwarancję dobrego wynagrodzenia i różnorodnych ofert pracy: https://www.bankier.pl/wiadomosc/IT-to-wciaz-gwarancja-pracy-Programista-znajdzie-ja-od-reki-8422538.html. Programiści, specjaliści od tworzenia gier komputerowych, wspierania rozwoju sztucznej inteligencji lub wirtualnej rzeczywistości mogą znaleźć dobrze płatną pracę w zasadzie od ręki. Równie wysokimi zarobkami mogą się cieszyć specjaliści ds. bezpieczeństwa IT.

4. Bankowość i ubezpieczenia

W tej branży najwyższe zarobki odnotowano na stanowisku dyrektora sprzedaży bankowości przedsiębiorstw, jednak również główni aktuariusze ds ubezpieczeń oraz inne osoby zajmujące się kalkulacją ryzyka, wyceną produktów i usług oraz oceną wartości obecnych i przyszłych obiektów mogą cieszyć się dobrze płatną, satysfakcjonującą pracą. W tym zawodzie niezbędne jest analityczne myślenie, wysoko rozwinięte kompetencje osobiste i dalekowzroczność w kwestii ustalania planów.

5. Prawnicy

Szeroko pojmowana branża prawnicza, od adwokatów aż po radców prawnych, to zawody nie tylko dobrze płatne, ale też ciągle coraz bardziej potrzebne. W kraju, w którym skomplikowane i niejasne przepisy ciągle się zmieniają, radca prawny zawsze będzie miał zapewnione dochody. Wymagania stawiane przed prawnikami, takie jak zdobycie wykształcenia, konieczność ciągłego samodoskonalenia i uzupełniania wiedzy oraz aktualizowania jej czy reprezentowanie zawodu zaufania publicznego, sprawiają, że płace prawników potrafią być naprawdę wysokie.

W niektórych z wyżej wymienionych zawodów konieczne jest ukończenie specjalistycznych studiów. W innych mogą wystarczyć kursy czy szkolenia oraz szlifowane do perfekcji umiejętności, a także cechy charakteru niezbędne do wykonywania konkretnej pracy. Jedno jest jednak pewne - aby zapewnić sobie pewną i dobrze płatną pracę, należy obrać konkretny kierunek i konsekwentnie podążać zgodnie z wytyczonym celem.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij