2023-03-02 15:20:00

Michał Szymczak, trener Czarnych Połaniec: Kadra nie jest zamknięta. Pilnie poszukujemy napastnika

Michał Szymczak wciąż poszukuje nowego napastnika do swojego zespołu. (fot. Radek Kuśmierz)
Michał Szymczak wciąż poszukuje nowego napastnika do swojego zespołu. (fot. Radek Kuśmierz)
Czarni Połaniec wciąż nie zamknęli kadry przed rundą wiosenną. Trzecioligowiec pilnie poszukuje nowego napastnika. Zobaczcie co jeszcze powiedział nam, Michał Szymczak, czyli szkoleniowiec ekipy z Połańca.
 
- Jesteśmy u progu startu rundy wiosennej w 3 lidze gr. IV. Jakie cele postawił Pan przed swoją ekipą w nadchodzącej rundzie?
 
- Cel mamy taki jak osiem zespołów w tej lidze. Chcemy się utrzymać. Mieliśmy bardzo dobrą końcówkę rundy jesiennej, która wlała w nas dużo optymizmu. Mamy dużo młodych zawodników i chcemy liczyć się w grze o punkty Pro Junior System. Poza tym wciąż gramy w pucharze, więc czeka nas dużo grania. 
 
- Za Wami okres przygotowawczy. Jak go Pan ocenia?
 
- To był ciężki okres, bo bardzo mocno trenowaliśmy. Bardzo wielu zawodników przetestowałem. W zasadzie cały ten okres poświęciliśmy na poszukiwania napastnika. Wielu przewinęło się przez nasz klub. Jednak my cały czas czekaliśmy na tego naszego wymarzonego, którego od początku wiedzieliśmy w naszej drużynie. Niestety nie udało nam się go pozyskać. Muszę powiedzieć, że pilnie poszukujemy napastnika.
 
- Skąd takie zmiany kadrowe w Czarnych?
 
-  Woś poszedł wyżej do Siarki. Mateusz Janeczko chciał wrócić na Śląsk, bo urodziło mu się dziecko. Chciał być bliżej rodziny i swojej dziewczyny. Wiktor Danielski mało u nas grał, więc chciał poszukać klubu, gdzie otrzyma więcej szans. Podobnie sytuacja miała miejsce z Damianem Pyrytem.
 
Paweł Bażant przeniósł się do Krakowa i dlatego zdecydował się nas opuścić. Tomek Sirik przegrał rywalizację z Marcinem Wieczerzakiem, więc też chciał gdzieś grać. Nikogo z tych zawodników nie wyganialiśmy. Różne były powody tych odejść.
 
- Jak się układa współpraca z nowym prezesem, czyli Adrianem Gębalski? Przypomnijmy, że jest on również czynnym zawodnikiem Czarnych Połaniec.
 
- Znamy się z Adrianem około 12 lat. Ustaliśmy, że ja rządze w szatni, a Adrian w klubie. Nie będzie wchodził w kompetencje trenera i nie ustala składu. Jesteśmy w ciągłym kontakcie. Ostatnio rozmawialiśmy do północy. Nasze żony czy partnerki już się denerwują, że więcej czasu spędzamy ze sobą niż z nimi. Jest to normalna współpraca. O tyle mamy łatwiej, że sprawy, które wymagają szybkiej ingerencji czy działania prezesa są załatwiane w zasadzie od ręki. Cały czas się widzimy na treningu oraz jesteśmy w stałym kontakcie. 

- Zatem kadra Czarnych Połaniec wciąż nie jest zamknięta. Dlaczego nie udało się wam wciąż pozyskać żadnego napastnika?
 
- Było u nas na testach około dziesięciu napastników w tym okresie przygotowawczym. Zawsze coś stawało na przeszkodzie do porozumienia albo ktoś był za drogi albo nie chciał u nas grać albo po prostu był za słaby.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 5

Rozwiąż działanie =

~anonim 2023-03-02 20:15:06

Wojciechowski jest do wziecia

~anonim 2023-03-02 23:43:33

to żony czy partnerki?

Mateusz 2023-03-03 06:28:01

Ten trener nie ma nic swoją osobą do zaoferowania , przerost formy nad treścią.
Lepiej żeby się skupił na uczeniu dzieci w-f bo to też mu średnio wychodzi

Bezo 2023-03-03 09:02:27

Zwróciłbym uwagę na 20-latka ze stali stalowa Wola II. Ale jest na wypożyczeniu prawdopodobnie w Wólce Wólka pełkińska albo już wrócił do stali. Warto go spróbować jako napastnika każdy stawia go jako pomocnika ale to nie dla niego pozycja. Bardzo zdolny technicznie .Filip Mucha. Bierzcie go jak chcecie mieć dobrego napastnika

Kibic 2023-03-09 10:21:26

A wie może gdzie teraz Mateusz Janeczko będzie grywał ?

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij