2023-02-05 14:53:00

PGE FKS Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom! Złoty gol Raphaela Rossiego

PGE FKS Stal Mielec na pierwsze ligowe zwycięstwo w 2023 roku musi jeszcze poczekać. Podopieczni Adama Majewskiego tym razem polegli na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Spotkanie było od początku było dość wyrównane. Najpierw do ataku ruszyli gracze PGE FKS Stali Mielec, ale brakło konkretów. Po chwili natomiast zrewanżowali się zawodnicy Radomiaka Radom, ale także niewiele z tego wynikało. Z czasem jednak do głosu doszła ekipa z Podkarpacia, a w 14. minucie mogła zdobyć gola, ale Marcin Flis uderzył obok słupka.

Po chwili zaczął atakować Radomiak, który coraz śmielej poczynał sobie na murawie, a w 24. minucie zdobył gola. Świetnie w polu karnym odnalazł się Raphael Rossi, który głową pokonał Bartosza Mrozka. Radomianie dostali wiatru w żale i po chwili mogli podwyższyć na 2-0. Dwie doskonałe okazje miał Luis Machado, ale czujny był golkiper Stali.

Podopieczni Adama Majewskiego ani myśleli tak tego zostawiać i w kolejnych mintuach próbowali nawiazać walkę z Radomiakiem. Stal stwarzała sobie okazje, a aktywny z przodu był Rauno Sappinen, lecz dobrze prezentował się pochodzący z Podkarpacia Gabriel Kobylak. Ostatecznie więcej goli już nie padło i na przerwę w lepszych nastrojach schodzili miejscowi.

Mielczanie nie opuszczali i w drugiej odsłonie cały czas starali się doprowadzić do wyrównania. Radomiak jednak dobrze prezentował się w defensywie, a i też stworzył sobie kilka niezłych sytuacji. Groźnie było m.in. w 67. minucie, gdy uderzał Berto Cayarga, ale dobrze spisał się Bartosz Mrozek, który po raz kolejny uratował swój zespół.

Zespół z Podkarpacia dwoił się i troił, ale ostatecznie nie udało mu się doprowadzić do wyrónania i ostatecznie do domu wróci bez punktów. Stal kolejny mecz rozegra już najbliższy piątek, a rywalem mielczan będzie aspirujący do tytułu mistrza kraju Raków Częstochowa.

1-0 Raphael Rossi (24)

Radomiak Radom: Kobylak – Jakubik, Cestor, Rossi, D. Abramowicz – Semedo (83. Pik), Ramos, Alves, Cayarga (90. Donis) – Machado, Rocha Miramar (85. Sarmiento)

PGE FKS Stal Mielec: Mrozek – Getinger, Flis, Matras, Kruk, Hiszpański (72. Mak) – Domański, Wlazło (81. Kasperkiewicz), Vallejo (59. Ciepiela), Ratajczyk (72. Gerbowski) – Sappinen

Żółte kartki: Alves, Raphael Rossi, Luís Machado, Cestor - Vallejo, Getinger, Flis, Matras

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)