2023-01-29 15:25:46

sparing: Apklan Resovia - PFC Maritsa 1921 Plovdiv 2-1

Apklan Resovia od piątku przebywa na obozie przygotowawczym w tureckim Belek. Dziś podopieczni Mirosława Hajdo rozegrali tam pierwszy mecz kontrolny, w którym pokonali 2-1 PFC Maritsa 1921 Plovdiv.

W pierwszym sparingu w Turcji Resovia zmierzyła się z bułgarskim PFC Maritsa 1921 Plovdiv. Początek spotkania należał do "Pasiaków", w pierwszych minutach z dystansu próbowali uderzać Bartłomiej Wasiluk i Mehdi Lehaire, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Otwarcie wyniku nastąpiło w 18. minucie, dobre prostopadłe podanie od Jakuba Sylvestra otrzymał Pedro Vieira i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce.

Dwie minuty później rzeszowianie mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw z okolicy 5. metra uderzał Marek Mróz, ale trafił w bramkarza, później próbował dobijać jeszcze Sylvestr, jednak ostatecznie rywale wybili piłkę z linii bramkowej. W 24. minucie rywale doprowadzili do wyrównania, po uderzeniu z okolicy 30. metra. Pierwsza część tego spotkania zakończyła się remisem.

Pięć minut po zmianie stron to piłkarze PFC Maritsa 1921 Plovdiv mogli objąć prowadzenie, jednak po strzale jednego z zawodników piłka trafiła w słupek. W następnych minutach znów inicjatywę przejęli podopieczni Mirosława Hajdo i stwarzali sobie kolejne sytuacje strzeleckie. W 69. minucie indywidualną akcję przeprowadził Nikodem Niski, dośrodkował w pole karne, Jakub Sylvestr dołożył nogę i było 2-1.

W końcówce spotkania na boisku pojawił się Bruno Garcia, który wraca do gry po długiej przerwie. Ostatecznie więcej bramek w tym meczu już nie padło i Resovia wygrała pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym.

Apklan Resovia - PFC Maritsa 1921 Plovdiv 2-1 (1-1)

Bramki Resovia: Pedro Vieira (18), Jakub Sylvestr (69)

Resovia: Branislav Pindroch (60, Tadeusz Grabowski) - Miłosz Kałahur (65, Radosław Adamski), Ruben Hoogenhout, Aleksander Komor (55 Mateusz Bondarenko), Łukasz Seweryn (65, Nikodem Niski) - Bartłomiej Wasiluk (65. Radosław Bąk), Bartłomiej Eizenchart (65, Rafał Mikulec), Marek Mróz (80 Dawid Pieniążek), Mehdi Lehaire (70, Bruno Garcia), Pedro Vieira (65, Kamil Antonik) - Jakub Sylvestr (85 Jakub Maćkowiak).