2023-01-14 15:42:20

sparing: Motor Lublin - Apklan Resovia 5-1

Podopieczni Mirosława Hajdo rozegrali dziś pierwszy mecz sparingowy. Zdecydowanie lepszy w tym starciu okazał się Motor Lublin, który wygrał 5-1.

Motor Lublin objął prowadzenie już w 3. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Piotr Ceglarz. Z czasem oba zespoły stwarzały coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. W 30. minucie w polu karnym sfaulowany został Maciej Górski i arbiter tym razem podyktował "jedenastkę" dla Resovii. Rzut karny pewnie wykorzystał Marek Mróz i wyrównał wynik spotkania.

W drugiej połowie po stronie Resovii pojawiło się trzech zawodników testowanych. W 53. minucie Motor przeprowadził składną akcję lewą stroną boiska, pierwszy strzał obronił bramkarz testowany "Pasiaków", a przy dobitce Kusińskiego nie miał już szans i Motor wyszedł na prowadzenie. W 70. minucie dogodna sytuacja pojawiła się dla podopiecznych Mirosława Hajdo, po dobrej akcji strzał Pedro Vieiery dobijał Jakub Sylvestr, ale ostatecznie futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

W 75. minucie Motor Lublin podwyższył prowadzenie, kiedy do siatki trafił zawodnik testowany przez gospodarzy. W 79. minucie było już 4-1, Piotr Kusiński dośrodkował do Rafała Króla, a ten pokonał golkipera Resovii. W 86. minucie kolejną bramkę ustrzelił zawodnik testowy przez Motor i tym samym zamknął wynik spotkania.

5-1 Zawodnik testowany (86)

Motor Lublin: (I połowa) Łukasz Budziłek - zawodnik testowany, Przemysław Szarek, Bartosz Zbiciak, Jakub Staszak, Marcel Gąsior, Mariusz Rybicki, Marcel Złomańczuk, Piotr Ceglarz, Jakub Lis, Jakub Szuta.

(II połowa) Łukasz Budziłek - Sebastian Rudol, Maksymilian Cichocki (70 Igor Pytka), Arkadiusz Najemski, zawodnik testowany, Wojciech Reiman, Piotr Kusiński, Michał Król, Rafał Król, Filip Luberecki, zawodnik testowany.

Resovia: (I połowa) Branislav Pindroch - Rafał Mikulec, Aleksander Komor, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski - Marek Mróz, Bartłomiej Wasiluk, Radosław Bąk, Kamil Antonik - Pedro Vieira, Maciej Górski.

(II połowa) zawodnik testowany - zawodnik testowany, Karol Chuchro, Mateusz Bondarenko, Miłosz Kałahur - Bartłomiej Wasiluk (76 Filip Mikrut), zawodnik testowany, Kacper Szymkiewicz, Kamil Antonik (76 Dawid Pieniążek) - Pedro Vieira (76 Jakub Maćkowiak), Jakub Sylvestr