2022-12-23 18:15:00

Wypożyczalnia samochodów w Krakowie. Co warto wiedzieć?

Być może wynajem samochodów nie cieszy się w Polsce jeszcze tak dużą popularnością jak na Zachodzie czy w Stanach Zjednoczonych, jednak wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie wykazywał tendencję rosnącą. Wypożyczalnia samochodów może okazać się bardzo pomocnym adresem podczas wakacyjnego wyjazdu, w podróży służbowej czy chociażby przy awarii prywatnego pojazdu. Ponieważ jednak nie da się ukryć, że wynajem auta nie stanowi codziennej czynności, może wiązać się z nim wiele pytań. Wyjaśniamy te najczęstsze wątpliwości. 

1. Wynajem samochodu - kto może z niego skorzystać?

2. Czy tani wynajem samochodów jest możliwy?

3. Wypożyczenie i zwrot

Jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Kraków, jako duże miasto, proponuje kilka takich adresów. W poniższym tekście znajdziesz kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagęk dokonując wyboru wypożyczalni samochodów.

Wynajem samochodu - kto może z niego skorzystać?

Zacznijmy od tego, że regulaminy wynajmu mogą różnić się, w zależności od tego, jaka to wypożyczalnia samochodów. Kraków, jak już wspomnieliśmy, jest miastem, w którym panuje w tym zakresie spora konkurencja, dlatego z reguły wymagania nie są bardzo restrykcyjne.

Podstawowy warunek stanowi oczywiście posiadanie prawa jazdy. W niektórych firmach wynajem aut wiąże się z koniecznością spełnienia kilku dodatkowych wymogów, na przykład dysponowania prawem jazdy przynajmniej od roku czy przekroczeniem konkretnego progu wiekowego. Trzeba również wylegitymować się dowodem osobistym, a w przypadku firmy - dodatkowo przedstawić kopię Regonu, NIP-u, zaświadczenia o wpisie do ewidencji lub odpisu z KRS.

Czy tani wynajem samochodów jest możliwy?

Zapewne podstawowe pytanie osób zainteresowanych tego rodzaju ofertami brzmi: ile kosztuje wynajem samochodu? Jakie stawki ma wypożyczalnia samochodów w Krakowie? Jednoznaczne rozstrzygnięcie tej kwestii wcale nie jest proste, gdyż ceny wahają się - nierzadko dość znacznie - w zależności od marki i modelu wypożyczanego samochodu lub klasy pojazdu, czasu trwania wynajmu (wynajem długoterminowy czy kilkudniowy), dodatkowych udogodnień, na przykład podstawienia auta w określone miejsce, a nawet wieku kierowcy. Z oczywistych względów wynajem samochodów luksusowych będzie droższy niż wynajęcie auta miejskiego.

Tani wynajem aut oznacza cenę kilkudziesięciu złotych za dzień w przypadku wynajmu krótkoterminowego. W tej cenie jest możliwe wypożyczenie samochodu o niedużej pojemności silnika, typowo miejskiego.

Wypożyczenie i zwrot

Zanim zdecydujesz się wynająć samochód, dokładnie przeczytaj umowę - zwłaszcza zapisy dotyczące ewentualnych dodatkowych kosztów. Pamiętaj, że wypożyczalnia aut oddaje ci pojazd z pełnym bakiem i w takim stanie musisz go zwrócić.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij