2022-12-20 20:41:00

Developres Bella Dolina Rzeszów odwrócił losy meczu Ligi Mistrzyń!

Developres Bella Dolina Rzeszów wygrała 3-2 z Vasasem Budapeszt! (fot. Develorpes Rzeszów)
Developres Bella Dolina Rzeszów zwyciężył 3-2 z Vasasem Budapeszt, choć po dwóch partiach przegrywały 0-2. MVP meczu została Ann Kalandzadze.

Developres Bella Dolina Rzeszów był zdecydowanym faworytem starcia w 2. kolejce Ligi Mistrzyń z Vasasem Budapeszt. Jednak w pierwszym secie to gospodynie były górą. Siatkarki prowadzone przez ‪Ioannisa Atanasopulosa zwyciężyły 25-20.

Drugi set lepiej rozpoczęły rzeszowianki, które wyszły na prowadzenie 8-5. Jednak ekipa z Węgier odrobiła straty i doprowadziła do remisu 13-13. Później znów podopiecznie Stephana Antigi osiągnęły kilkupunktową przewagę 18-15, ale również to roztrwoniły. Set kończyła gra na przewagi, ale ostatecznie to siatkarki Vasasa wyszły z tego starcia górą i wygrały 28-26.

Kolejne dwa sety były pod kontrolą Developresu Bella Dolina Rzeszów. Siatkarki z Rzeszowa obie partie zwyciężyły 25-20 i doprowadziły na tie-breaka. W decydującej partii rzeszowianki wygrały 15-9. Tym samym Developres odwrócił losy meczu i wygrał 3-2, choć po dwóch setach przegrywały 0-2. MVP meczu została Ann Kalandzadze.

Vasas Budapeszt - Developres Bella Dolina Rzeszów 2-3 (25-20, 28-26, 20-25, 20-25, 9-15)