2022-12-14 10:32:33

Rawlplug Sokół Łańcut przegrał po zaciętym boju z Eneą Zastal BC Zielona Góra

Sokół Łańcut stracił sporo punktów w pierwszej kwarcie i ostatecznie przegrał w trudnym pojedynku z Eneą Zastal BC Zielona Góra.

Trwa maraton spotkań Rawlplug Sokoła Łańcut, który poprzednie spotkanie rozegrał w sobotę, a kolejne czekało na niego już we wtorek- z Eneą Zastal BC Zielona Góra. Sokoły nie weszły w to starcie najlepiej. Podopieczni Marka Łukomskiego w pierwszej kwarcie stracili sporo punktów, co odbiło się znacząco na ostatecznym rezultacie. U przeciwników znakomicie spisywali się Alen Hadzibegovic, Sebastian Kowalczyk i Aleksandar Zecevic.

W drugiej kwarcie losy meczu po stronie łańcucian próbowali odczarować Michał Kołodziej i Corey Sanders, ale przewaga Zielonej Góry zdawała się w ogóle nie topnieć. W kolejnych kwartach gospodarze utracili nieco czujności i popełniali łatwe błędy, co wykorzystali Raynere Thornton i Delano Spencer rzucając za 3 punkty. Dobry był także Filip Sturski, który również popisywał się “trójkami”. Końcówka jednak pokazała wyższość Enei i punkty zostały ostatecznie u gospodarzy.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Rawlplug Sokół Łańcut 81:72 (25:15, 19:12, 21:26, 16:19)

Enea: Brewton 5 (1x3), Kutlesic 10, S. Wójcik 8 (1x3), Żołnierewicz 7, Hadzibegovic 22 (1x3) oraz Kowalczyk 8 (1x3), Trubacz 0, Zecevic 12, J. Wójcik 9 (1x3).

Sokół: Spencer 7 (1x3), Thornton 11 (2x3), Bręk 2, Sanders 22 (2x3), Kemp 11 oraz Struski 11 (2x3), Kołodziej 4, Szczypiński 4 (1x3).