2022-12-12 10:22:26

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał na własnym parkiecie z Suzuki Arkę Gdynia

To trzecie zwycięstwo w sezonie Rawlplug Sokoła Łańcut, a drugie na własnym parkiecie! Łańcucianie pokonali 85-74 Suzuki Arkę Gdynia w imponującym stylu.

Wypełniona po brzegi hala w Łańcucie świetnie motywowała zawodników Rawlplug Sokoła, który dobrze wszedł w spotkanie z Suzuki Arką Gdynia. Po kilku wyrównanych minutach, podopieczni Marka Łukomskiego zaczęli wypracowywać solidną przewagę, która w pewnym momencie wynosiła aż siedemnaście punktów! Doskonale radzili sobie Corey Sanders, Delano Spencer i Mateusz Szczypiński, którzy wspólnie zdobyli sześćdziesiąt oczek.

W końcówce Arka zdołała odrobić kilka punktów, ale to nie wystarczyło, by zbliżyć się do gospodarzy.

To był naprawdę ciężki mecz, trzeba było być skupionym całe 40 minut, realizować założenia taktyczne i po prostu wygrać ten mecz.  Domowych, nie zostało wcale zbyt wiele. Musimy zatem grać o pełną pulę – podsumował podczas konferencji prasowej trener Marek Łukomski, dla którego był to pierwszy mecz na ławce trenerskiej Sokoła.

–  Jeśli ktoś mówi, że to Suzuki Arka przegrała mecz, a nie Rawlplug Sokół wygrał, to albo nie oglądał meczu albo ma inne pojęcie o wygrywaniu. Od pierwszej minuty wyszliśmy mocno zmotywowani i postawiliśmy swoje warunki gry. Z każdą kwartą podkręciliśmy tempo gry, na co rywale nie mogli znaleźć po prostu odpowiedzi. Oczywiście, można mówić, że Arka zagrała na słabej skuteczności i tak dalej, ale to nie oznacza, że Sokół meczu nie wygrał, tylko Arka go przegrała. Dla nas każde zwycięstwo może być znaczące w kwestii walki o utrzymanie, a tym bardziej takie jak wczoraj z drużynami, które znajdują się w środku tabeli - ocenił Mateusz Szczypiński, zawodnik gospodarzy,

Rawlplug Sokół Łańcut – Suzuki Arka Gdynia 85:74 (18:18, 25:14, 15:17, 27:25)

Rawlplug Sokół: Corey Sanders 24, Delano Spencer 22, Raynere Thornton 10, Mateusz Szczypiński 14, Adam Kemp 6, Filip Struski 2, Mateusz Bręk 2,Marcin Nowakowski 0, Przemysław Wrona 0.

Suzuki Arka: James Florence 19, Novak Musić 14, Trey Wade 12, Adrian Bogucki 10, Dominik Wilczek 8, Bartłomiej Wołoszyn 7, Adam Hrycaniuk 2, Jordan Harris 2, Wiktor Sewioł 0, Adrian Pajkert 0.