2022-11-30 22:20:37

Polska przegrała z Argentyną, ale zagra w 1/8 finału Mistrzostw Świata!

Polska przegrała z Argentyną 0-2, jednak korzystnie dla biało-czerwonych ułożył się mecz Arabii Saudyjskiej z Meksykiem i to Polacy będą grać dalej. W 1/8 finału Mistrzostw Świata, podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Francją.

Od początku lepiej na murawie wyglądała Argentyna i już w pierwszych minutach stwarzała podopiecznym Czesława Michniewicza spore problemy. Jedyna dogodna sytuacja dla Polaków w tej części spotkania pojawiła się w 4. minucie, kiedy Robert Lewandowski wyłożył piłkę do Krystiana Bielika, a ten jednak uderzał zbyt lekko, aby zagrozić bramce rywali. W 11. minucie Leo Messi wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, na posterunku był Wojciech Szczęsny. W kolejnych minutach widać było coraz większą przewagę Argentyńczyków.

W 29. minucie pojawiło się kolejne zagrożenie pod bramką Szczęsnego. Najpierw uderzał Alvarez, ale jego strzał został zablokowany, a potem dobitka przeszła obok słupka. W 36. minucie po pojedynku w powietrzu w polu karnym upadł Leo Messi. Po analizie VAR arbiter uznał, że Wojciech Szczęsny faulował Argentyńczyka i podyktował jedenastkę. Mocne uderzenie Messiego znakomicie wybronił jednak Szczęsny i uratował Polaków przed stratą bramki. Mimo coraz większego nacisku Argentyny podopiecznym Czesława Michniewicza udało się przetrwać pierwszą połowę, która zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 46. minucie Argentyna dopięła swego. Płaską piłkę z prawej strony dograł Nahuel Molina, a Mac Allister wpakował piłkę do bramki. Cztery minuty później próbowali odpowiedzieć Polacy, jednak po uderzeniu głową Kamila Glika futbolówka poleciała obok słupka. W 67. minucie Julian Alvarez oddał znakomity strzał zza pola karnego i piłka po raz drugi wylądowała w siatce.

Sześć minut później w kolejnej dobrej sytuacji znalazł się Alvarez, ale tym razem trafił w boczną siatkę. W 86. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Lautaro Martinez i nie trafił w bramkę. W końcówce wynik meczu już się nie zmienił i Argentyna zwyciężyła 2-0. Na naszą korzyść ułożyło się spotkanie pomiędzy Meksykiem a Arabią Saudyjską i to Polska zagra w 1/8 finału Mistrzostw Świata.

Polska - Argentyna 0-2 (0-0)

0:1 Alexis Mac Allister (46)
0:2 Julian Alvarez (67)

Polska: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński (72. Artur Jędrzejczyk) - Przemysław Frankowski (46. Jakub Kamiński), Grzegorz Krychowiak (83. Krzysztof Piątek), Krystian Bielik (62. Damian Szymański), Piotr Zieliński - Karol Świderski (46. Michał Skóraś), Robert Lewandowski.

Argentyna: Emiliano Martinez - Nahuel Molina, Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Marcos Acuna (59. Leandro Paredes) - Rodrigo De Paul, Enzo Fernandez (79. German Pezzella), Alexis Mac Allister (84. Thiago Almada) - Angel Di Maria (59. Nicolas Tagliafico), Lionel Messi, Julian Alvarez (79. Lautaro Martinez).

Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak - Marcos Acuna.