2022-11-26 21:11:18

Okręgowy Puchar Polski: Izolator Boguchwała rozgromił Strug Tyczyn

Piłkarze Izolatora Boguchwała wygrali 6-0 ze Strugiem Tyczyn w zaległym meczu 3 rundy okręgowego Pucharu Polski Dębica/Rzeszów.

Pucharowy pojedynek wicelidera rzeszowskiej okręgówki z piątą drużyn 4 ligi podkarpackiej był już dwukrotnie przekładany z powodów złych warunków atmosferycznych. Tym razem spotkanie udało się rozegrać - zdecydowanie lepszą drużyną byli piłkarze Izolatora Boguchwała, którzy strzelili aż sześć goli, nie tracąc ani jednego.

Już w 5. minucie spotkania prowadzenie Izolatorowi Boguchwała dał Jakub Wilk. Niespełna kwadrans później na 2-0 podwyższył Konrad Kowal. Do przerwy "Izolacja" prowadziła dwiema bramkami.

Kilka minut po zmianie stron trzeciego gola dla czwartoligowca strzelił Adrian Żurawski. Na kolejne gole kibice czekać musieli do samej końcówki spotkania. W 80. minucie na 4-0 trafił Lucjan Frydrych, a kilka minut później podwyższył Franciszek Kusy. Wynik meczu na 6-0 dla drużyny z Boguchwały ustalił Jakub Wilk.

Dzięki wygranej Izolator Boguchwała awansował do 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski - tam, w marcu przyszłego roku, zmierzy się ze Stalą Łańcut.

STRUG TYCZYN - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 0-6 (0-2)

0-1 Jakub Wilk (5)
0-2 Konrad Kowal (19)
0-3 Adrian Żurawski (52)
0-4 Lucjan Frydrych (80)
0-5 Franciszek Kusy (84)
0-6 Jakub Wilk (88)