2022-11-21 19:11:02

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonał MUKS Start Nadarzyn

fot. Piotr Morawski/ NadWisłą24.pl
fot. Piotr Morawski/ NadWisłą24.pl
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg pokonały na wyjeździe w ramach 8. kolejki Ekstraklasy kobiet MUKS Start Nadarzyn 3:0.
 
Pewnym zwycięstwem nad Startem Nadarzyn pierwszą rundę sezonu 2022/2023 Ekstraklasy kobiet zakończyły tenisistki stołowe z Tarnobrzega. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wygrały wszystkie mecze pierwszej części sezonu.
 
Wyjazdowe spotkanie z zespołem z Nadarzyna od zwycięstwa 3:1 nad Japonką Reiną Aso rozpoczęła Fu Yu. Portugalka grająca w zespole z Tarnobrzega pewnie wygrała pierwszego seta, by w drugiej partii niespodziewanie ulec o ponad połowę młodszej rywalce. Trzeci set był niesamowicie wyrównany. Zakończył się on ostatecznie wygraną doświadczonej Fu Yu w stosunku 12:10. Portugalka poszła za ciosem i w czwartym secie nie pozostawiła rywalce złudzeń wyprowadzając tym samym swoją drużynę na prowadzenie w meczu.
 
W kolejnej partii doświadczona Niemka Ying Han pewnie pokonała Paulinę Krzysiek. Najbardziej wyrównany był pierwszy set tego pojedynku, w którym zawodniczka zespołu z Tarnobrzega wygrała do 9. Pozostałe dwie partie zakończyły się już wysokimi zwycięstwami tenisistki stołowej gości.
 
Przysłowiową "kropkę nad i" w tym spotkaniu postawiła Natalia Bajor. Zawodniczka Siarkopolu wygrała swój pojedynek równie pewnie co Ying Han, wysoko pokonując nieco bardziej doświadczoną Katarzynę Grzybowską-Franc. Zawodniczka drużyny z podkarpacia wygrała dwa pierwsze sety do 6., by w trzecim, najbardziej wyrównanym zwyciężyć ostatecznie 11:9 i zapewnić tym samym swojej drużynie ósme zwycięstwo w sezonie. 
 

MUKS Start Nadarzyn 0:3 KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Reina Aso 1:3 (6:11,11:8,10:12,7:11) Fu Yu
Paulina Krzysiek 0:3 (9:11,5:11,4:11) Ying Han
Katarzyna Grzybowska-Franc 0:3 (6:11,6:11,9:11) Natalia Bajor
 
 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij