2022-11-09 22:57:00

Klasa O Dębica: Podsumowanie 14. kolejki

W 14. serii gier niespodziewanie zremisował wicelider z Czermina! Przełamały się Ostrovia i Radomyślanka.

MKS Błękitni Ropczyce – KS Chemik Pustków

Skromnie, acz dość pewnie, już po raz czternasty w sezonie wygrał spadkowicz z czwartej ligi. Podopieczni trenera Rafała Rudnego wygrali u siebie z Chemikiem 2-0.

Gospodarze podobnie, jak w większości meczów tego sezonu szybko objęli prowadzenie, tym samym nieco ustawiając sobie całe spotkanie. W 6. minucie dla Błękitnych trafił Michał Ogrodnik, a niespełna pięć minut później prowadzenie lidera podwyższył Mateusz Bieniek.

Chemik, mimo że zaprezentował się z całkiem pozytywnej strony, nie zdołał mocniej zagrozić swoim rywalom. Błękitni dzięki kolejnej wygranej i potknięciu Victorii, zwiększyli jeszcze swoją przewagę nad resztą ligowej stawki.

LKS Żyraków – Victoria Czermin

Do sporej niespodzianki doszło w Żyrakowie, gdzie beniaminek rozgrywek (bądź co bądź spisujący się w trwającym sezonie znakomicie) zremisował z wiceliderem z Czermina.

Nie zanosiło się jednak na sensacje. Jako pierwsi prowadzenie w tym spotkaniu objęli bowiem goście. W 22. minucie Wojciech Soboń pewnie wykorzystał sytuację „sam na sam”. Drużyna z Żyrakowa nie zamierzała jednak się poddawać i nieco odważniej zaatakowała, dzięki czemu udało im się szybko wyrównać. W 28. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Adamczak.

Do przerwy, jak i po zmianie stron, to goście częściej atakowali. Nie potrafili oni jednak znaleźć recepty na bardzo dobrze dysponowaną defensywę beniaminka. Niemoc strzelecka przerodziła się w nazbyt negatywne emocje, w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał bowiem Tomasz Abramowicz, co jednak nie miało już większego wpływu na końcowy rezultat spotkania.

Victoria straciła punkty po pierwszy raz po pięciu kolejnych wygranych meczach.

Sokół II Kolbuszowa Dolna – Błękitni Siedlanka

Rezerwy czwartoligowego Sokoła pokonały u siebie Błękitnych z Siedlanki 4-2!

Do przerwy to jednak goście prowadzili po golach Arkadiusza Rajpolda z 18. i Mikołaja Muniaka z 22. minuty. Zanosiło się na to, że podopieczni trenera Martina Radonia sprawią niemałą sensację,  w przerwie jednak gospodarze dokonali kilku zmian w składzie i zabrali się do odrabiania strat.

Dla podopiecznych trenera Waldemara Mazurka w 59. minucie bramkę zdobył kapitan, Tomasz Chmielowiec. Goście dobrze się bronili, przez co Sokół długo nie potrafił znaleźć drogi do strzelenia gola wyrównującego. Stało się to jednak w 79. minucie dzięki trafieniu Patryka Tetlaka. Niespełna dwie minuty później na drużyna z Kolbuszowej Dolnej wyszła na prowadzenie. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Tomasz Chmielowiec. Świetna była końcówka tego meczu w wykonaniu Sokoła. W 85. minucie wynik meczu na 4-2 ustalił Kamil Miśko.

Gospodarze, dzięki temu zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Radomyślanka Radomyśl Wielki – Kamieniarz Golemki

Przełamanie po pięciu kolejnych meczach bez wygranej zaliczyła drużyna z Radomyśla Wielkiego. Gospodarze tego meczu wygrali minimalnie z będącym ostatnio w dobrej dyspozycji Kamieniarzem z Golemek.

Radomyślankę na prowadzenie wyprowadził w 16. minucie Michał Szlachetka. Niespełna pięć minut później na 2-0 podwyższył Konrad Łękawa. Wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają do zwycięstwa, do przerwy bowiem wynik się nie zmienił.

W drugich 45. minutach jednak goście próbowali kilkukrotnie się odkuć. Udało im się nawet zdobyć bramkę kontaktową. W 75. minucie trafił Igor Król.

Na więcej nie było już jednak stać Kamieniarza.

Ostrovia Ostrowy Baranowskie – Smoczanka Mielec

Przełamała się również Ostrovia, która zapunktowała po raz pierwszy od pięciu kolejek.

Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 9. minucie Mateusz Parys. Kilkanaście minut później prowadzenie Ostrovii podwyższył Bartłomiej Szalony. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry gospodarze ponownie wyprowadzili dwa szybkie ciosy, i ponownie zrobili to Bartłomiej Szalony z Mateuszem Parysem. Pierwszy z nich do bramki rywali trafił niespełna dwie minuty po powrocie na boisko, drugi natomiast strzelił w 58. minucie. Goście zdołali zdobyć jeszcze bramkę honorową, kiedy w 73. minucie trafił Michał Myjak. Na więcej jednak nie było ich tego dnia stać. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 dla gospodarzy

Zawodnicy trenera Roberta Szalonego wygrali trzeci mecz w sezonie i wydostali się z ostatniej pozycji w tabeli.

LKS Pustków – Czarni Trześń

W starciu beniaminka ze spadkowiczem z czwartej ligi padł remis 2-2.

Bramkę na 1-0 dla przyjezdnych zdobył w 40. minucie grający trener gości, Mateusz Dopart. I z bramkowych emocji w pierwszej części gry to by było na tyle.

W drugiej połowie bardzo dobrze zagrali gospodarze, którzy po golach Marka Mączki z 74. minuty i Mateusza Krawczyka z minuty 78. wyszli na prowadzenie, którego nie oddali prawie do końca meczu. Prawie, bo w doliczonym czasie gry pechowcem w talii trenera Kamila Nowaka okazał się Dawid Pytel, który trafił do własnej bramki.

Drużyna z Pustkowa przeżywa ostatnio słabszy okres. Ostatnie zwycięstwo zaliczyli oni bowiem w 9. kolejce. Czarni natomiast po lekkim przestoju, wracają do solidnego punktowania.

Wisłoka II Dębica – Piast Wolica Piaskowa

Wysokie zwycięstwo zaliczyły rezerwy trzecioligowej Wisłoki. Podopieczni trenera Wacława Macioska wygrali 4-0 z grającym ostatnio nieco słabiej Piastem.

Bramki dla gospodarzy zdobywali Mateusz Jasiak, Sławomir Lis, Patryk Boksiński, a jeden z goli był trafieniem samobójczym.

Drużyna z Dębicy przesunęła się dzięki tej wygranej na czwarte miejsce w tabeli.

Sokis Sparta Chorzelów – Czarnovia Czarna

Wielu emocji… w końcówce dostarczyło spotkanie Sparty z Czarnovią. Nie znaczy to jednak, że w trakcie trwania meczu nic ciekawego na boisku się nie działo. Owszem, działo się, a obie drużyny miały sporo sytuacji, jednak fantastycznie spisywali się stojący w bramkach Nikolas Skowron oraz Marcin Balasa.

Pierwszy z nich w końcu jednak skapitulował. W 90. minucie precyzyjnym strzałem głową pokonał go Dominik Piekarczyk. Wydawało się, że zawodnicy z Chorzelowa nie mając nic do stracenia rzucą się do odrabiania strat, jednak to Czarnovia wyprowadziła decydujący cios ostatecznie ustalając wynik meczu. Na 2-0 trafił Patryk Labak zapewniając swojej drużynie piątą wygraną w sezonie.