2022-11-04 21:26:35

Energa Basket Liga: Pierwsze punkty w sezonie dla PTG Sokoła Łańcut!

Pierwsze historyczne zwycięstwo Sokoła Łańcut w 1 lidze stało się faktem! Koszykarze z Łańcuta przerwali fatalną serię i zdobyli pierwsze punkty w sezonie ogrywając Polski Cukier Start Lublin!

Koszykarze Sokoła Łańcut jechali do Lublina po zwycięstwo, pokazać prawdziwą koszykówkę i wole walki. Wyszli na partkiet zmotywowani i pokazali to już w pierwszej kwarcie, chociaż gospodarze (trzeba im to przyznać) postawili bardzo twarde warunki. Ostatecznie Sokół rzucił w pierwszej kwarcie o 2 punkty więcej i wygrał ją 23:25. Druga kwarta to pełna dominacja gości - do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 36:43.

Ostatnie dwie kwarty to już bardziej wyrównana gra obu zespołów. Koszykarze gospodarzy gonili, starali się odrabiać straty, ale PTG Sokół Łańcuy spisywał się wyśmiecie w ataku i odpowiadał punktem za punkt. Fenomenalnie po stronie gości spisywali się Filip Struski (12 punktów), Ray Thornton (19),  i Mateusz Szczypinski (17) natomiast po stronie gospodarzy najlepszy był Dorsey Walker, który zdobył aż 21 punktów!

Co tu dużo mówić, cieszy przełamanie i pierwsze punkty beniaminka w lidze! Dobra gra w ataku i skuteczna w obronie dała Sokołowi Łańcut upragnione zwycięstwo i oby początek dobrej serii. Polski Cukier Start Lublin nie pokazał nic konstruktywnego w swojej grze, brakło polotu, a gdyby nie Walker przegrana byłaby jeszcze bardziej dotkliwa..

Polski Cukier Start Lublin - Rawlplug Sokół Łańcut 74:83 (23;25, 13;18, 19;21, 19;19)