2022-10-27 11:26:00

Tenis stołowy: Podsumowanie 6. kolejki Lotto Superligi mężczyzn

Szósta kolejka Superligi mężczyzn przyniosła przełamanie drużynie ze stolicy podkarpacia. Politechnika Rzeszów wygrała Z UKS Villa Verde Olesno zdobywając pierwsze punkty w trwających sezonie!

Mecz, młodzi zawodnicy z Rzeszowa rozpoczęli od porażki. W pierwszej partii reprezentant gospodarzy Cheng-Jui Kao pewnie, 3:0 pokonał Szymona Bruda. Losy meczu odwrócili jednak w kolejnych dwóch partiach Patryk Dziuba i Szymon Kolasa.

Pierwszy z nich gładko, 3:0 ograł Daniela Lisa, natomiast drugi, wraz z Arturem Białkiem stworzyli nie lada widowisko. Premierowy set padł łupem zawodnika gospodarzy, który wygrał 12:10. Kolejne dwa, równie wyrównane sety wygrał jednak tenisista z Rzeszowa. Artur Białek zdołał doprowadzić jeszcze do wyrównania, wygrywając czwartą partię 11:9, jednak w decydującym, piątym secie wysoko (11:3) zwyciężył Szymon Kolasa.

Wygraną w meczu mógł Politechnice zapewnić w kolejnej partii Patryk Dziuba, jednak nie był on w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanemu Cheng-Jui Kao. Niepokonany dotąd w lidze Tajwańczyk wygrał 2:0.

O ostatecznym wyniku meczu decydował więc debel. W tym złudzeń nie pozostawiła dwójka z Rzeszowa. Para Szymon Kolasa/ Szymon Brud pokonała 2:0 parę Daniel Lis/ Artur Białek zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Zarówno dla Szymona Kolasy, jak i Patryka Dziuby były to pierwsze zdobyte w tym sezonie ligowe punkty.

UKS Villa Verde Olesno 2:3 Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów

Cheng-Jui Kao 3:0 (11:6;11:8;11:4) Szymon Brud

Daniel Lis 0:3 (5:11;6:11;5:11) Patryk Dziuba

Artur Białek 2:3 (12:10;9:11;8:11;11:9;3:11) Szymon Kolasa

Cheng-Jui Kao 2:0 (11:8;11:5) Patryk Dziuba

Daniel Lis/Artur Białek 0:2 (8:11;5:11) Szymon Kolasa/Szymon Brud

Kolejne zwycięstwo odniosła także drużyna Oxynetu Jarosław!

Tenisiści stołowi podkarpackiej drużyny pokonali 3:1 na wyjeździe ZKS Palmiarnie Zieloną Górę.

Drużyna przyjezdnych świetnie weszła w mecz wygrywając wysoko dwie pierwsze partie. Najpierw Alan Kulczycki 3:0 ograł Kamila Nalepę, by następnie Hyeonggyu Woo również w stosunku 3:0 pokonał Mateusza Zalewskiego.

Gospodarze postawili się drużynie z Jarosławia w trzeciej partii, w której Taisei Matsushita gładko, 3:0 pokonał Yaroslava Zhmudenko. Mecz zakończył się jednak niespełna partię później, kiedy Koreańczyk Hyeonggyu Woo 2:0 pokonał Kamila Nalepę.

Oxynet wygrał piąty mecz w sezonie i na sześć spotkań do końca pierwszej rundy rozgrywkowej znajduje się w ścisłej czołówce tabeli.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra 1:3 Oxynet Jarosław

Kamil Nalepa 0:3 (7:11;9:11;10:12) Alan Kulczycki

Mateusz Zalewski 0:3 (6:11;8:11;11:13) Hyeonggyu Woo

Taisei Matsushita 3:0 (11:4;11:6;11:8) Yaroslav Zhmudenko

Kamil Nalepa 0:2 (4:11;6:11) Hyeonggyu Woo