2022-10-13 20:52:00

Karpaty Krosno pozostają na szczycie tabeli! Ograli Koronę Rzeszów

Karpaty Krosno ograły Koronę Rzeszów i pozostają na czele tabeli 4 ligi podkarpackiej. (fot. Michał Łabuś)
Karpaty Krosno, w rozegranym awansem, w czwartek meczu z Koroną Rzeszów nie pozostawili wątpliwości, kto jest liderem tabeli. "Biało-niebiescy" wygrali 6-1.

Po trzynastu minutach niespodziewanie Korona Rzeszów objęła prowadzenie w meczu z Karpatami Krosno. Gola dla ekipy prowadzonej przez Andrzeja Szymańskiego zdobył Luis Chaverra Martinez. Pomocnik "Koroniarzy" wpakował futbolówkę do siatki strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Jednak prowadzenie gości trwało zaledwie dwie minuty, bowiem na rajd zdecydował się Szymon Stasik i mocnym uderzeniem po długim rogu doprowadził do wyrównania. W 18. minucie Szymon Dziadosz został sfaulowany w polu karnym, ale "jedenastki" nie wykorzystał Dawid Król.

Z każdą minutą rosła przewaga piłkarzy Dariusz Liany. Ostatecznie udało się Karpatom wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Jakub Kloc wrzucił piłkę z prawej strony boiska do Szymona Dziadosza, a ten zdobył drugą bramkę dla gospodarzy.

Po zmianie stron dominacja miejscowych nie pozostawiała wątpliwości. W 60. minucie gry, na tablicy wyników na stadionie przy ul. Legionów 1 było 3-1. Tym razem gola zdobył Michał Stasz. Obrońca "Karpaciarzy" wykorzystał dośrodkowanie Grzegorza Gawle z prawej strony. Zaledwie sześć minut później Karpaty zdobyły kolejną bramkę. Głową piłkę do siatki wpakował Sebastian Duda

Po tym golu Karpaty Krosno kontrolowały mecz, ale tempo wyraźnie spadło. Jednakże trzy minuty przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się jeszcze Marek Fundakowski, a wynik spotkania na 6-1 strzałem głową ustalił Duda. Ponownie asystę na swoim koncie zapisał Kloc, który dośrodkowywał z rzutu rożnego. Tym samym krośnianie pewnie wygrali w rozegranym awansem meczu 12. kolejki 4 ligi podkarpackiej i pozostają na fotelu lidera.

0-1 Luis Chaverra Martinez (13)
1-1 Szymon Stasik (15)
2-1 Szymon Dziadosz (34)
3-1 Michał Stasz (60)
4-1 Sebastian Duda (66)
5-1 Marek Fundakowski (87)
6-1 Sebastian Duda (88)