2022-10-08 15:10:52

RELACJA ONLINE: Apklan Resovia - Ruch Chorzów [NA ŻYWO]

Relacja na żywo z meczu Fortuna 1. Ligi Apklan Resovia - Ruch Chorzów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 8 października o godz. 20. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej online.

Piłkarze Resovii już w sobotę 8 października zmierzą się z akutalnym liderem tabeli Fortuna. 1 Ligi - Ruchem Chorzów. I choć faworytem tego pojedynku wydają się być "Niebiescy" to rzeszowianie nie będą łatwym rywalem.

Ekipa "Pasiaków" złapała wiatr w żagle po wygranych derbach Rzeszowa i w starciu z Ruchem Chorzów będzie walczyć o pełną pulę.

Tekstową relację na żywo z meczu Resovia - Ruch Chorzów śledzić możecie poniżej. Początek meczu o godz. 20.

-------------------------------------------------

Apklan Resovia - Ruch Chorzów 1-1 (1-0)

1-0 Pedro Vieira (9)
1-1 Daniel Szczepan (66-karny)

Apklan Resovia: Pindroch - Bondarenko, Mróz, Morys, Górski (75. Wojciechowski), Adamski, Bąk (68. Mikrut), Eizenchart (63. Antonik), Hoogenhout, Vieira, Kwiecień (75. Krasa).

Rezerwowi: Sujecki, Kubowicz, Krasa, Wojciechowski (80. Witek), Kałahur, Kumorek, Chuchro, Mikrut, Antonik.

Ruch Chorzów:  Bielecki - Kasolik, Szur, Sadlok, Michalski (46. Moneta), Sikora (80. Pląskowski), Piątek (46. Kwietniewski), Wójtowicz (, Foszmańczyk (46. Janoszka), Swędrowski, Szczepan.

Rezerwowi: Osobiński, Nawrocki, Szywacz, Witek, Moneta, Kwietniewski, Roguła, Janoszka, Pląskowski.

Sędziuje: Jacek Małyszek (Lublin).

Żółte kartki: Morys, Kwiecień, Wojciechowski, Mróz - Wójtowicz, Szur, Kasolik.
Czerwona kartka: Morys (64, druga żółta).

RELACJA LIVE:

KONIEC MECZU! Resovia zatrzymała lidera. Remis 1-1.

90+7 Żółtą kartką ukarany Konrad Kasolik

90+6' Jeszcze próbuje Ruch, ale Resovia przerywa akcję i rusza prawą stroną. Vieira wywalczył aut.

90+5' Strzał Adamskiego z lewej strony boiska. Odległość duża, siła także, ale celność kiepska.

90+5' Szur faulotwał w ataku. Resovia rozpoczyna od bramki.

90+3' Marek Mróz ukarany żółtą kartką.

90+2' Tym razem Wojciechowski faulowany w środku pola. Rzut wolny dla "Pasiaków".

90+1' Pięć minut doliczone do podstawowego czasu.

90' Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Świetne dośrodkowanie Mroza, ale Hoogenhout nie sięgnął piłki.

89' Żółtą kartką ukarany Paweł Wojciechowski.

88' Artur Pląskowski! Uderzył z ok. 7 metrów, ale nie trafił czysto w piłkę. To była znakomita okazja dla Ruchu!

88' Ładna długa piłka Vieiry do Wojciechowskiego, ale szybsi obrońcy Ruchu.

87' Od bramki rozpoczyna golkiper rzeszowian.

86' Mocne uderzenie z ok. 30 metrów Kwietniewskiego. Ale odległość była chyba zbyt duża, by zaskoczyć Pindrocha takim strzałem.

85' Pląskowski miał piłkę w polu karnym, ale w ostatniej chwili z nogi zdjął mu jeden z obrońców Resovii. Mogło być groźnie.

83' Ruch próbuje budować akcje, ale jest niedokładny. A tymczasem świetną okazję miała Resovia. Lewą stroną w pole karne wpadł Adamski, ale do jego dośrodkowania nie zdołał dojść żaden z kolegów...

82' Pedro Vieira fauluje w ataku.

81' Posiadanie piłki 54% do 46% na korzyść "Niebieskich".

80' Dwie zmiany w Ruchu. Witek za Wójtowicza i Pląskowski za Sikorę.

79' Kwietniewski huknął potężnie lewą nogą! Ale niecelnie.

78' JAnoszka faulowany z prawej strony pola karnego. Może być dobra okazja dla Ruchu.

77' Okazji szuka Ruch, ale wciąż brakuje dokładności. Do końca meczu niespełna kwadrans.

75' Dwie zmiany w Resovii: Wojciechowski za Górskiego i Krasa za Kwietnia.

74' Szczepan próbuje prawą stronę, ale fauluje.

72' W odpowiedzi Kasolik próbował dośrodkowywać z prawej strony, ale bardzo niecelnie. Piłka wychodzi na aut.

72' Adamski próbował wrzucać z lewej strony, ale goście wybijają.

71' Uspokoiła się trochę gra, ale widać, że goście remisem się nie zadowolą.

68' Zmiana w Resovii: Mikrut za Bąka.

67' Sytuacja na boisku całkowicie uległa zmianie w kilka minut. Resovia straciła prowadzenie i zawodnika. Zobaczymy jak zareagują na to piłkarze Mirosława Hajdo.

66' Daniel Szczepan pewnie i 1-1. Ruch wyrównał stan gry.

65' Rzut karny za dotknięcie piłki ręką. A w zasadzie zasłonienie się przed piłką. Dość dyskusyjna sytuacja...

64' Rzut karny dla Ruchu! I druga żółta kartka dla Daniela Morysa. Ależ zwrot akcji!

63' Trwa analiza VAR, ale nie wiemy jakiej sytuacji dotyczy...

63' Kamil Antonik zmieni Bartłomieja Eizencharta.

62' Przerwa w grze.

60' Sadlok! Uderza lewą nogą, ale nad poprzeczką. Potężne uderzenie zawodnika Ruchu Chorzów.

58' Rzut wolny dla Resovii i żółta kartka dla Przemysława Szura. Eizenchart wrzuca piłkę w pole karne, ale wprost w ręce Bieleckiego.

57' Wciąż naciska Ruch, ale Resovia gra bardzo mądrze. Ruch nie ma wielu okazji. Najlepszą kilka minut temu zmarnował Moneta.

55' Żółta karta dla jednego z zawodników Resovii. Ukarany Bartosz Kwiecień.

53' Od kilku minut wyraźna przewaga gości. Przed chwilą mieli rzut rożny, już piąty w tym meczu.

51' Sadlok wrzuca z lewej strony. Uderzenie głową Szczepana, ale obok bramki.

50' Ależ okazja Monety! Piłkę przepuścił Morys i z lewej stron sam na sam był gracz Ruchu. Uderzł wprost w bramkarza Resovii, który wybił piłkę na rzut rożny.

49' Rzut rożny dla Ruchu rozegrany bardzo krótko. Zakotłowało się pod polem karnym Pindrocha, ale ostatecznie goście nie potrafili oddać strzału.

48' Dotkliwy faul na Eizencharcie i przerwa w grze. Ale pozbierał się już zawodnik gospodarzy.

46' Trzy zmiany w Ruchu. Kwietniewski z Piątka, Janoszka za Foszmańczyka i Moneta za Michalskiego. W Resovii bez zmian,.

46' Rozpoczyna Resovia!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Resovia jak na razie prowadzi jedną bramką i trzeba przyznać, że zasłużenie. Rzeszowianie są po prostu lepsi. Posiadanie piłki 55% do 45% na korzyść drużyny z Podkarpacia.

45+2' Znakomita długa piłka na Górskiego. Uprzedza go bramkarz gości, który wyszedł z bramki i interweniował głową.

45+1' W końcówce pierwszej połowy cały czas przewaga Resovii. Lider nie daje sobie rady w Rzeszowie. Kolejny rzut rożny dla "Pasiaków".

45' Doliczone co najmniej dwie minuty.

45' ... bardzo niecelny strzał Morysa. Od bramki zacznie Bielecki.

44' Kończy się powoli pierwsza połowa. Rzut rożny dla Resovii i...

42' Piłkę przejmują goście, próba kontry zatrzymana przez rzeszowian i od razu kontra. Vieira wrzuca z prawej strony i... nikt do tego dośrodkowania nie dojdzie.

41' Ładna płaska wrzutka Radka Adamskiego z lewej strony. Piłka wprawdzie do nikogo z Resovii nie dotarła, ale gospodarze wywalczyli rzut różny.

40' Swędrowski wrzuca piłkę z rzutu rożnego, ale nic z tego nie wychodzi. Przy piłce Resovia.

39' Tomasz Swędrowski! Groźne uderzenie z prawej strony z trudem broni Pindroch. Pierwszy celny strzał Ruchu w tym meczu.

39' Wrzutka Vieiry zablokowana. Rzut rożny dla Resovii. Wrzutka z prawej strony na Mateusza Bondarenko. Uderzenie głową pewnie łapie bramkarz Ruchu.

37' Mróz do Eizencharta, ale ten uderzył bardzo, bardzo niecelnie...

36' Z prawej strony pola karnego faulowany Morys. Żółtą kartką ukarany Tomasz Wójtowicz. Może być groźnie

35' Posiadanie piiłki 54% do 46% na korzyść Ruchu Chorzów.

32' W ostatnich minutach częściej przy piłce utrzymują się goście, ale póki co zdecydowanie groźniejsi piłkarze z Podkarpacia. W strzałach celnych 3-0 dla Rzeszowa.

31' Maciej Górski świetne uderzenie tuż zza linii pola karnego! Ależ było groźnie! Świetna interwencja bramkarza gości.

30' Zablokowany Wójtowicz, rzut rożny dla Ruchu. Z narożnika pola karnego mocno uderzał Tomasz Swędrowski, ale nie trafił w bramkę.

30' Ruch Chorzów przez pierwsze dwa kwadranse nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Resovii.

29' Długa piłka od Kwietnia w pole karne Ruchu, ale nikogo tam nie było...

27' Sadlok uderzał nisko nad ziemią ale bardzo niecelnie.

26' Przed polem karnym gości z piłką znalazł się Marek Mróz, ale nie zdążył uderzyć. Akcję przerwał jeden z graczy Ruchu.

24' W odpowiedzi próba wypuszczenia piłki lewą stronę przez Eizencharta, ale Vieira był za daleko.

24' Próba szybkiej kontry gości, ale Foszmańczyk podaje niedokładnie i piłkę odzyskują Resoviacy.

22' Brakuje pomysłu graczom Ruchu Chorzów, by przedrzeć się pod bramkę Pindrocha. Lider jak na razie w Rzeszowie wygląda trochę bezradnie, choć coraz śmielej atakuje.

20' Swędrowski wrzuca z prawej strony na głowę Kasolika, ale ten uderza bardzo niecelnie.

19' Z prawej strony pola karnego faulowany Michalski. Może być dobra okazja dla gości.

18' Posiadanie piłki jak na razie 55 do 45% na korzyść Resovii.

16' Z prawej strony dośrodkowywać próbował Tomasz Foszmańczyk, ale niedokładnie. Od kilku minut przy piłce Ruch

15' Wrzutka Ruchu z lewej strony, ale pewnie łapie Pindroch.

14' Z lewej strony faulowany jeden z graczy Ruchu. Żółta kartka dla Daniela Morysa za faul na Swędrowskim.

12' Nie cichnie doping kibiców gospodarzy. Piłkarze Resovii wciąż szukają okazji na kolejnego gola. Ruch ogranicza się do kontrataków, ale jak na razie bez zagrożenia pod bramką Pindrocha.

9' Świetne zagranie Bartosza Kwietnia do Pedro Vieiry i zawodnik "Pasiaków" daje prowadzenie swojej drużynie. Rzeszowianie prowadzą 1-0

9' GOOOOOOOOOOL!!!!!! Vieira!!!! 1-0 dla Resovii

8' Pedro Vieira wrzuca piłkę z prawej strony. Był tam m.in. Górki, ale na róg wybija jeden z graczy Ruchu

8' W pierwszych minutach aktywniej atakują Resoviacy. Póki, co jednak nie było groźnych ataków.

6' Pod pole karne gości przedrzeć próbował się Bartłomiej Eizenchart, ale został powstrzmany.

5' Obydwie drużyny na razie ostrożne badają przeciwnika. Większośc akcji toczy się w środku pola.

3' Eizenchart wrzuca piłkę z lewej strony w pole karny. Uderzenie Marka Mroza, ale zbyt lekko i pewnie broni Bielecki.

3' Rzut wolny dla Resovii w środkowej strefie boiska.

2' Spokojny początek spotkania. Ruch próbuje konstruować akcje, ale przerywają "Pasiaki".

1' Startujemy. Początek spotkania!

godz. 20:00

Piłkarze obydwu drużyn już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

godz. 19:52

Gracze obydu drużyn kończą rozgrzewkę. Za chwilę początek spotkania.

godz. 19:44

W dzisiejszym spotkaniu w barwach Apklan Resovii brakuje Bartłomieja Wasiluka i Rafała Mikulca. Obaj pauzują za kartki.

godz. 19:41

Oraz skład Ruchu Chorzów:

godz. 19:38

Znamy już składby obydwu drużyn. Poniżej jedenastka Resovii:

godz. 17:07

Piłkarze Resovii ostatni raz z Ruchem Chorzów grali w kwietniu 2019 roku jeszcze w 2 lidze. Wtedy rzeszowianie zwyciężyli 1-0 po trafieniu Konrada Domonia.

godz. 16:00

Na cztery godziny przed meczem w Rzeszowie ciepło i słonecznie. Wykorzystać to postanowili piłkarze i sztab szkoleniowy Ruchu Chorzów, którzy udali się na spacer po mieście.

godz. 15:56

Biorąc pod uwagę tylko ostatnie trzy mecze dziś zmierzą się dwie najlepsze drużyny Fortuna 1. Ligi. Tabela jednak jest bezlitosna - liderem jest Ruch, a Resovia plasuje się tuż nad strefą spadkową. Odkąd jednak szkoleniowcem rzeszowian jest Mirosław Hajdo forma "Pasiaków" mocno poszła w górę.

godz. 15:43

Początek meczu Apklan Resovia - Ruch Chorzów o godz. 20. Na to spotkanie z niecierpliwością wyczekuje wielu kibiców. Właśnie dlatego przeprowadzimy z niego tekstową relację online.