2022-10-03 10:10:13

Klasa O Jarosław: Orzeł Przeworsk rozgromił rywali! [Podsumowanie 9.kolejki]

Czołówka tabeli nie zawiodła i dopisała kolejne trzy punkty do swojej kolekcji. Popis w 9.kolejce klasy O Jarosław dał Orzeł Przeworsk strzelając aż siedem bramek przeciwnikom. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć ubiegłego weekendu.

Jednym punktem muszą nacieszyć się drużyny Promyka Urzejowice oraz Płomienia Morawsko, którzy zremisowali 2-2 w ostatnim spotkaniu. Pierwsza połowa należała w zupełności do gości i to oni wyszli na prowadzenie za sprawą dwóch trafień Grzegorza Owarzanego w 5 oraz 24 minucie. Bramka kontaktowa Promyka padła w drugiej połowie, a jej autorem był Dawid Bochnak. W 68.minucie starcia swoje “trzy grosze” dołożył też Albert Kondracki i doprowadził do rezultatu remisowego.

Dobrze spisał się Start Lisie Jamy, który pewnie pokonał 3-0 Zdrój Horyniec. Pierwsze 45.minut przebiegło pod znakiem wielu prób, ale nieclenych strzałów, a kibice nie zobaczyli piłki w siatce. Sytuacja odmieniła się w drugiej połowie, zmotywowani w szatni gospodarze zdobyli trzy gole i wygrali to spotkanie. Autorami bramek byli: dwukrotnie Jarosław Deda oraz Denis Starytskyi.

Na plus także zawodnicy Santosu Piwoda, którzy w 9.kolejce byli lepsi na wyjeździe od MKS-u Kańczuga i zwyciężyli z wynikiem 2-0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, tuż przed zejściem piłkarzy na przerwę. Do zwycięstwa gości przyczynili się Łukasz Krajewski i Jan Pindak.

Jedna bramka dała wygraną liderowi- Pogoni Sokół Lubaczów. Gol na wagę zwycięstwa padł w 12.minucie, po trafieniu Joachima Tworko. Gorsze humory z pewnością dopisują Startowi Pruchnik, który nie radzi sobie w jesiennej rundzie najlepiej i stale utrzymuje się na dole tabeli. Tym razem przegrana 1-2 przytrafiła się w meczu z beniaminkiem - Gorliczanką Gorliczyna. Prowadzenie dał gościom Jacek Kyciński w 19.minucie, a potem wynik poprawił Hubert Bober. Bramka kontaktowa Pruchnika padła w doliczonym czasie gry, po strzale Daniela Ostrzywilka.

Pogrom w wykonaniu Orła Przeworsk, który na wyjeździe pokonał 1-7 San Gorzyce i może stale cieszyć się z pozycji wicelidera jarosławskiej okręgówki. Autorami bramek dla Orła byli: Mateusz Kowal, dwukrotnie Marcin Piątek, Mateusz Kocur, z rzutu karnego Maciej Lech, a także Sylwester Kielich i Edwin Struś.

W starciu Orła Torki z Huraganem Gniewczyna lepsi okazali się ci pierwsi i pokonali rywali 3-1. Jako pierwszy między słupki rywali trafił w 30 oraz 33 minucie Grzegorz Gierczak, dając swojej drużynie nutę spokoju na dalszą część meczu. Bramka kontaktowa ze strony Huraganu padła zaraz przed przerwą, a piłkę do siatki celnie skierował Kamil Sądelski. W drugiej połowie trzecią bramkę dla Orła dołożył Miłosz Mroziński i to gospodarze zatrzymali punkty u siebie.

Po jednym punkcie do swojego konta dołożyli Biało-Czerwoni Kaszyce, którzy zmierzyli się z Hetmanem Laszki (2-2). Premierowego gola w tym meczu zapisał sobie Marcin Krzywonos i to goście udali się na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W 57 minucie wynik podwyższył Seweryn Zalewski, jednak Dawid Lizak z ekipy gości postarał się o bramkę kontaktową. Gol na wagę remisu padł w 70.minucie za sprawą Bernarda Stopy.