2022-09-27 16:09:44

Marko Lewiszyn zwycięzcą Memoriału Lubosa Tomicka 2022!

Zawodnik Cellfast Wilków Krosno- Marko Lewiszyn niespodziewanie wygrał 53. Memoriał Lubosa Tomicka na praskiej Markecie. Na podium rozegranych w poniedziałek zawodów stanął także Eduard Krcmar oraz Jan Kvech. Powody do dumy „wataha” ma również z 4. miejsca.

4 pozycję w finale Memoriału Lubosa Tomicka zajął Vaclav Milik, który w biegu finałowym przegrał z reprezentantem Ukrainy, dwoma czechami oraz polakiem. Memoriał był bardzo wyczerpujący, gdyż zwycięzcę poznaliśmy po 21 biegu. Poprzeczkę wysoko postawili czesi, nie dając szans Krzysztofowi Buczkowskiemu na poprawienie wyniku. Ostatecznie zawodnik Falubazu Zielonej Góry znalazł się na 5. miejscu. Drugi z reprezentantów Polski- Bartłomiej Kowalski zgromadził 7 punktów, zajmując 9. lokatę w rankingu.

Zwycięzcą poprzedniej edycji Memoriału Lubosa Tomicka był Francis Gusts, a towarzyszyli mu na podium Nick Skorja i Jakub Jamróg.