2022-09-20 20:50:56

Klasa O Stalowa Wola: Lider wygrał siódmy raz z rzędu [Podsumowanie 7. kolejki]

W 7. kolejce klasy O Stalowa Wola nie brakowało emocji. W meczu na szczycie Sokół Kamień odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie i pokonał LZS Ździary. Punkty stracili natomiast Transdźwig Stale i Stal Nowa Dęba. Na ostatnim miejscu w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym wciąż pozostaje Unia Nowa Sarzyna.

Sokół Kamień - LZS Ździary

Liderujący Sokół Kamień odnotował siódme ligowe zwycięstwo i jedną bramką pokonał LZS Ździary. W pierwszej połowie na boisku lepiej prezentował się Sokół, ale gospodarzom brakowało skuteczności, aby wykończyć akcje. Wynik spotkania otworzył dopiero w 51. minucie Krystian Błajda, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości do bramki umieścił piłkę w siatce.

Stal II Stalowa Wola - Transdźwig Stale

Lepiej w ten mecz weszli piłkarze "Stalówki" i w 8. minucie po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Filip Szifer. Goście doprowadzili do wyrównania przed zakończeniem pierwszej połowy, kiedy bramkarza rywali pokonał Przemysław Stąporski. W drugiej części tego spotkania więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się remisem.

Transdźwig Stale obecnie plasuje się na pozycji wicelidera, ale nad trzecią Stalą Nowa Dęba ma już tylko jeden punkt przewagi.

Azalia Wola Zarczycka - Stal Nowa Dęba

Zacięte spotkanie w Woli Zarczyckiej zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy skutecznie wykorzystali nadarzające się okazje. Gości na prowadzenie wyprowadził w 12. minucie Filip Ciździel, a pięć minut później wyrównał Damian Rataj.

Po zmianie stron mecz jeszcze bardziej się zaostrzył i najpierw Mateusz Rutyna zdobył drugą bramkę dla Azalii, a w 83. minucie ponownie mieliśmy remis. Tym razem dla Stalii strzelił Kamil Serafin. Trzy minuty przed końcem tego spotkania decydującą bramkę zdobył Andrzej Sobota i gospodarze nie wypuścili już tego zwycięstwa.

Pogoń Leżajsk - ŁKS Łowisko

Pogoń Leżajsk pokonała ŁKS Łowisko 1-0. Od pierwszych minut lepsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze, ale nie potrafili ich zakończyć bramką i w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się goli.

Decydująca bramka padła dopiero w 85. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową do bramki skierował Rafał Drożdżal. Pogoń Leżajsk po raz piąty w tym sezonie dopisała komplet punktów.

San Kłyżów - KS Jarocin

W meczu Sanu Kłyżów z KS-em Jarocin kibice zobaczyli aż osiem bramek. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze i pokonali beniaminka 5-3. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył w 12. minucie Dawid Mroczek. Kilkanaście minut później goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Łukasza Szpyry.

Trzy minuty po zmianie stron to beniaminek wyszedł na prowadzenie za sprawą Andrzeja Pławiaka. Później inicjatywę przejęli gospodarze i pierwszego hat-tricka w swojej karierze ustrzelił Michał Brak. Jeszcze jedną bramkę dla Sanu dołożył Piotr Pięta. KS Jarocin próbował jeszcze odrabiać straty i trzecią bramkę zdobył Albert Dziura.

Stal Gorzyce - Unia Nowa Sarzyna

Unia Nowa Sarzyna wciąż pozostaje bez punktów. Goście odnieśli siódmą porażkę w tym sezonie. Stal od początku potwierdzała swoją dominację, najpierw Tomasz Świąder umieścił piłkę w siatce, a dwie minuty później Dawid Andrasik podwyższył na 2-0. Kolejne bramki były kwestią czasu, a piłkarze z Nowej Sarzyny byli kompletnie bezradni.

Przed przerwą dwa trafienia dołożył jeszcze Przemysław Winiarski i gospodarze z pokaźną zaliczką bramkową schodzili do szatni. W drugie połowie nadal to Stal kontrolowała to spotkanie i w 86. minucie wynik spotkania zamknął Nikodem Przepiórka.

Siarka II Tarnobrzeg - Olimpia Pysznica

Lepiej w to spotkanie weszli goście i w ciągu 35. minut prowadzili już 2-0, a bramki strzelili Michał Uberman i Piotr Urbanik. Przed przerwą Siarka zdobyła kontaktową bramkę, której autorem był Dawid Bałdyga.

Po zmianie stron ponownie Olimpia wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Kamil Błażejowicz, a potem Kamil Dybka. Bramkarza gości tuż przed zakończeniem tego spotkania pokonał jeszcze Filip Krempa, ale z przebiegu całego spotkania to Olimpia odniosła zasłużone zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Junior Zakrzew - KP Tanew Wólka Tanewska

Od początku tego spotaknia lepiej radzili sobie goście i odnieśli okazałe zwycięstwo 4-1. Pierwsza bramka padła w 22. minucie, kiedy mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Damian Wójcik. Chwilę później bramkarza rywali minął Bartłomiej Pałka i umieścił piłkę w pustej bramce podwyższając na 2-0.

Po zmianie stron po raz kolejny do głosu doszli goście i w 62. minucie Sebastian Pieróg uderzeniem po długi słupku podwyższył wynik spotkania. Przyjezdni z każdą kolejną minutą pokazywali swoją przewagę i przed zakończeniem tego spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Patryk Góreczny.

Junior Zakrzew zdobył honorowe trafienie w 81. minucie, którego autorem był Karol Bożyna.