2022-09-16 10:09:56

Eurobud JKS Jarosław pokonany przez MKS Zagłębie Lubin w 2. serii PGNiG Superligi

To nie był najlepszy występ Eurobud JKS-u Jarosław... Ekipa z nad Sanu nie podołała u siebie MKS-owi Zagłębie Lubin i przegrała 17-26.

Mimo tego, że wynik otworzyła Małgorzata Trawczyńska z Eurobud JKS-u Jarosław, to czarno-niebieskie nie mogły dobrze wejść w rytm spotkania i zacząć regularniej trafiać do bramki MKS-u Zagłębię Lubin. “Miedziowe” były niezwykle skuteczne w pierwszej części starcia, a ich dobrą passę przerwała dopiero zmiana między słupkami podopiecznych Reidara Moistada.

Do pracy jarosławianki wzięły się w końcówce pierwszej połowy, kiedy celna była Sylwia Matuszczyk i gospodynie zbliżyły się do rywalek na jeden punkt (7-8). Ostatecznie drużyna z Lubina weszła w drugą część z dwupunktowym prowadzeniem.

Tutaj jednak nie było już litości. Rzutami popisywały się Mistrzynie Polski: Joanna Drabik, Kinga Grzyb oraz Karolina Kochaniak-Sala, co dało imponującą serię bramek (10-18), a czarno-niebieskie stanęły pod ścianą i musiały szybko odnaleźć rozwiązanie.

Przewaga gościń była jednak już zbyt pokaźna, mimo dużych starań Eurobud musiał uznać wyższość przeciwniczek i pogodzić się z porażką z Zagłębiem. MVP spotkania została dobrze spisująca się w bramce jarosławianek Polina Kukharchyk.

Eurobud JKS Jarosław- MKS Zagłębie Lubin 17-26 (7-9)

JKS Jarosław: Kukharchyk, Kordowiecka – Trawczyńska 3, Nestsiaruk 2, Zimny 2, Matuszczyk 3, Gadzina 1, Smolinh 1, Strózik, Dorsz, Volovnyk, Gliwińska 3, Mokrzka 2, Kozimur.

Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Galińska 6, Kochaniak-Sala 7, Sustkova, Bujnochova 1, Matieli 1, Górna 1, Łabuda 3, Michalak 1, Grzyb 5, Drabik 1, Milojević, Pankowska.