2022-09-14 23:49:41

Polonia Przemyśl pokonała San Gorzyce, ale dopiero po rzutach karnych

Po ciężkim meczu piłkarze Polonii Przemyśl zameldowali się w 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski. Przemyślanie prowadzili już 2-0, ale gracze Sanu Gorzyce doprowadzili do wyrównaniach po golach Wojtka Myłka z karnego i Wiktora Tołpy. Niestety Ci sami zawodnicy w serii rzutów karnych nie wykorzystali swoich jedenastek.

Pierwsza połowa należała do piłkarzy miejskiego klubu z Przemyśla. Dwa razy drogi do bramki szukał Abreu, ale uderzał niecelnie, Zanko próbował, ale również brakowało mu celności. W 35. minucie Karol Walczyszewski pokonał pierwszy raz bramkarza gospodarzy. San Gorzyce cofnął się, nastawił się na grę z kontry, a Polonia Przemyśl prowadziła grę kombinacyjną.

Po zmianie stron gospodarze podeszli wyżej zostawiając za swoimi plecami dużo wolnej przestrzeni, co również wykorzystali piłkarze "przemyskiej Barcelony" i w 51. minucie piłkę do bramki wpakował ponownie Karol Walczyszewszki.

Kiedy już wszystko wskazywało na zwycięstwo podopiecznych Waldemara Warchoła sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, a jedenastkę pewnie wykorzystał Wojtek Myłka. Chwilę później z boiska wyrzucony został Piotr Kuźniar i przemyślanie musieli to spotkanie kończyć w dziesiątkę.

Grający w przewadze gospodarze w końcu dopięli swego. W 89. minucie bramkę na wagę remisu strzelił Wiktor Tołpa doprowadzając do remisu. Ostatecznie o wszystkim rozstrzygnąć miały rzuty karne, w których lepsi okazali się bardziej doświadczeni gracze Polonii. Bohaterem gości został bramkarz Gracjan Maciewicz, który obronił jedenastki Myłki i Tołpy.

SAN GORZYCE -  POLONIA PRZEMYŚL 2-2 (0-1), k. 2-4

0-1 Karol Walczyszewski (35)
0-2 Karol Walczyszewski (51)
1-2 Wojciech Myłka  (73)
2-2 Wiktor Tołpa (89)

San Gorzyce: Halczak - Bystrek, Flak, Jagodziński (85' Majcher), Sawa (70' Wielgos), Kapusta, Luch, Kalin, Kubrak, Tołpa, Myłek.

Polonia Przemyśl: Maciewicz - Konowalik, Zanko, Czuryk, Kuźniar, Chatora, Janas, Boutera, Walczyszewski, Sychevskyi, Abreu.