2022-08-23 21:04:40

Klasa O Rzeszów: Czołówka dopisała kolejne trzy punkty w tym sezonie

Za nami 2. kolejka klasy O. Rzeszów. Włókniarz Rakszawa, Strug Tyczyn i Orzeł Wólka Niedźwiedzka wygrały po raz drugi w tym sezonie. Punktów natomiast nie zdobyli jeszcze Błażowianka Błażowa, Plantator Nienadówka i beniaminek z Grodziska Dolnego.

Druga kolejka rozpoczęła się w Przybyszówce, gdzie miejscowi podejmowali Grodziszczankę Grodzisko Dolne. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził już w 9. minucie Michał Stalec, a wynik podwyższył Jakub Bosek. Po zmianie stron rzut karny wykorzystał Hubert Żyszkiewicz i było już 3-0. W 57. minucie do bramki rywali trafił jeszcze Przemysław Wisz, a dublet zanotował Szymon Sokal. Grodziszczance trzy minuty przed końcem tego spotkania udało się zdobyć honorowe trafienie, którego autorem był Łukasz Grzywna.

W tej kolejce mieliśmy również dwa bezbramkowe remisy. Kibice nie zobaczyli bramek w starciu Jedości Niechobrz z KS Zaczernie, również Iskra Zgłobień zremisowała bezbramkowo z Wolą Dalszą, choć beniaminek w ostatnich minutach mógł wyjść na prowadzenie, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

Włókniarz Rakszawa zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Drużyna z Rakszawy rozgrywa swoje mecze w Medyni Głogowskiej, ze względu na remont własnego obiektu, co jednak nie przeszkadza im w dopisywaniu kolejnych ligowych punktów. W tym spotkaniu emocji nie brakowało, goście już po 25. minutach mieli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Błażowiankę na prowadzenie wyprowadził Dominik Grzebyk, a potem Paweł Kruła oddał celny strzał głową i podwyższył wynik spotkania. Włókniarz odpowiedział w 27. minucie, a konkretnie Maciej Zaracki popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Do wyrównania doprowadził Bohdan Kunynets, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w bramce. Zwycięstwo gospodarzom udało się wyszarpać w 61. minucie. Adrian Szyszka zagrał piłkę w pole karne, a wykończył Maciej Zaracki i Włókniarz Rakszawa pokonał Błażowiankę Błażowa  3-2.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnotowały rezerwy Resovii. "Pasiaki" pokonały Sokół Sokołów Małopolski aż 5-0. Wynik spotkania otworzył w 18. minucie Mateusz Bielenda po pięknym uderzeniu z woleja. Sześć minut po zmianie stron piłka niefortunnie odbiła się od Konrada Panka i wpadła do bramki Sokoła. Rzeszowienie nie ustępowali i w 79. minucie Jakub Maćkowiak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 3-0. W ostatnich minutach Resovia jeszcze dwa razy trafiła do bramki rywali, a autorami tych bramek byli Szymon Szymański i Mikołaj Marciniec.

Drugi raz w tym sezonie wygrał również Strug Tyczyn, który pokonał Plantator Nienadówka 3-1. Pierwszą bramkę dla Strugu zdobył w 10. minucie Kamil Żuczek, który skutecznie uderzył z rzutu karnego. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Karol Cyrek, który z bliskiej odległości trafil do bramki rywali. Kilka minut później Karol Nieckarz popisał się świetnym uderzeniem z rzutu wolnego i dał gościom prowadzenie. Wynik meczu zamknął Łukasz Janik, który wykorzystał drugą jedenastkę podyktowaną dla Strugu Tyczyn.

Strumyk Malawa przegrał z Sawą Sonina 1-3. Sawa wyszła na prowadzenie w 32. minucie, a na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się Grzegorz Słonina. Do wyrównania doprowadził Dawid Kierepka w 59. minucie. Po zmianie stron Grzegorz Słonina dołożył jeszcze dwa trafienia i skompletował hat-tricka. Strumyk musiał kończyć ten mecz w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał golkiper przyjezdnych. Wynik meczu już się nie zmienił i to Sawa Sonina dopisała pierwsze trzy oczka do ligowej tabeli.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka pokonał Leśną Wólkę Podleśną 2-0. Beniaminek w pierwszej połowie postawił trudne warunki i w tej odsłonie nie zobaczyliśmy bramek. Wynik spotkania otworzył w 58. minucie Tomasz Szwaja, a prowadzenie podwyższył Przemysław Tomaka.