2022-08-05 13:16:19

Dawid Lampart, Texom Stal Rzeszów: Chcieliśmy, by ten sezon wyglądał zupełnie inaczej

Fot. Jakub Malec
Fot. Jakub Malec
Ostatnie mecze Texom Stali Rzeszów okazały się dużym zaskoczeniem dla środowiska żużlowego. Drużyna pokazała „pazur” i dała do zrozumienia, że potrafią walczyć na torze o punkty. Jak podsumowuje Dawid Lampart, do przełamania doszło niestety zdecydowanie za późno.
Całość wywiadu: h69.pl

9 punktów (3,1,2,3,0) na zakończenie sezonu w Opolu. Na dobrą sprawę zupełnie nie po Twojej myśli poszedł ostatni bieg. Jak możesz ocenić tamten występ?

- Szkoda tego ostatniego biegu, bo tak naprawdę zepsułem cały bieg – miałem dobry start i zamiast się wynieść trochę bardziej na pierwszym łuku, zjechałem do krawężnika, gdyż myślałem, że jest tam przyczepnie. Ale niestety rywale napędzili się, ja popełniłem błąd, ale niestety taki jest żużel. Za nami ostatni mecz ligowy, ale w dalszym ciągu będziemy pracować.

- Podczas tego meczu w Opolu w pewnym momencie doszło do wzmożonych opadów atmosferycznych. Powiedz, czy jakoś znacząco wpłynęły one na stan i ewentualne zmiany torowe?

- W moim odczuciu nie i ten tor nie zmienił się jakoś znacząco po opadach. Tak naprawdę dwa biegi po tych mocniejszych opadach, było troszkę bardziej ślisko, ale ogółem nie było źle.

- Ligowy sezon dobiegł końca i na pewno powoli planujesz przyszłość. Jak będzie ona wyglądać w Twoim przypadku?

- Na ten moment nie mam pojęcia co dalej będę robił, czy i gdzie będę jeździł. Także na ten moment tak naprawdę nie mogę nic stwierdzić.

- Od czego to będzie zależne?

- Oczywiście od propozycji…

- Nasz zespół może powoli podsumowywać miniony sezon. Byłbyś w stanie wskazać taki moment sezonu, który zapamiętasz po tym roku?

- Tak naprawdę cały sezon „daliśmy ciała”. W zasadzie w tych ostatnich meczach pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, które może walczyć, ale to niestety było zdecydowanie za późno.

- Przed sezonem cele naszej drużyny były nieco inne, jednak jego przebieg zweryfikował te plany. Powiedz, jak wobec tego wyglądała atmosfera w drużynie.

- Oczywiście chcieliśmy, by ten sezon wyglądał zupełnie inaczej, ale niestety było tak, jak było i tego już nie zmienimy. Co do atmosfery – generalnie wszystko było dobrze, oczywiście jak to w dużym gronie i emocjach zdarzały się małe zgrzyty, ale podsumowując wszystko było tak, jak być powinno.

Autor: Adrian Niemczak
Źródło: h69.pl 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

~anonim 2022-08-05 15:29:44 4 0

Ty się weź za jeżdżenie a nie za opowiadanie głupot ! ;)

Xyz 2022-08-05 16:40:19 3 0

Złap się capie za łopatę

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij