2022-07-28 21:49:16

Lokaty w 2022 - dlaczego warto?

Podobne tematy bankowość lokaty

Podnoszenie stóp procentowych to zła wiadomość dla osób, które zaciągnęły duże kredyty hipoteczne, ale zarazem świetna informacja dla tych, którzy mają oszczędności i chcą je zabezpieczyć przed inflacją. Wyższe stopy przekładają się na atrakcyjniejsze oprocentowanie depozytów, co sprawia, że lokaty bankowe znowu oferowane są na korzystnych warunkach. Jeżeli więc ktoś ceni sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, to decyzja związana z tym, czy warto wybrać lokatę bankową, wydaje się oczywista.

  • Jakie zalety mają lokaty bankowe?
  • Czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza lokaty?
  • Gdzie znaleźć najlepsze oprocentowanie lokaty?

Chociaż oprocentowanie lokat wzrosło w ostatnim czasie praktycznie we wszystkich bankach, to nie oznacza to, że warto korzystać z każdej oferty. Zamiast tego lepiej na spokojnie przejrzeć dostępne propozycje i wybrać najwyższe oprocentowanie lokaty, jakie w danej chwili jest dostępne. Dzięki stronie, która specjalizuje się w porównywaniu lokat, cały proces potrwa maksymalnie kilka minut.

Jakie zalety mają lokaty bankowe?

Coraz wyższe oprocentowanie stałe lokat to tylko jedna z wielu zalet takich ofert. Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że lokata bankowa nie wiąże się z ryzykiem. O ile więc na akcjach lub innych inwestycjach można czasami zarobić więcej, ale jednocześnie można też dużo stracić, to lokata pozwoli zarobić dokładnie tyle, ile wynosiło jej oprocentowanie pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych. Dodatkowo lokaty mają zazwyczaj lepsze oprocentowanie niż zwykłe konta oszczędnościowe, a konieczność zamrożenia środków na kilka lub kilkanaście miesięcy jest dla wielu osób korzystna, ponieważ uniemożliwia wydanie ciężko zarobionych pieniędzy.

W przypadku lokat coraz częściej można załatwić wszystkie formalności przez internet, co eliminuje konieczność odwiedzania banku. Ranking lokat bankowych obejmuje również takie oferty, przy których nie ma konieczności zakładania konta. Wystarczy wówczas wybrać najlepszy dla siebie okres trwania lokaty, sprawdzić, jaka jest maksymalna kwota lokaty i ulokować pieniądze, co można zrobić zwykłym przelewem z dotychczas używanego konta bankowego. Przy tego typu produktach bankowych po zakończeniu okresu trwania lokaty pieniądze zostaną przesłane na konto wskazane przez klienta. Najlepszą lokatę dla nowych klientów banków oraz osób, które już wcześniej korzystały z jego oferty, znajdziesz na lokatowy.pl.

Czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza lokaty?

Trzeba jedynie mieć świadomość tego, że rzeczywisty zysk z lokaty będzie mniejszy, niż często obiecują banki przez wspomniany podatek. Chodzi oczywiście o znienawidzony przez oszczędzających podatek Belki, który wynosi 19%. Kwota ta naliczana jest jednak wyłącznie od zysków, więc wbrew pozorom nie są to duże pieniądze. Niezależnie od tego, czy klient wybierze najlepsze lokaty bankowe, czy też założy lokatę w swoim banku, może być spokojny o pieniądze. Podobnie jak w przypadku środków trzymanych na zwykłych kontach osobistych, pieniądze objęte są zabezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dzięki temu, jeżeli bank ogłosiłby niewypłacalność, to fundusz wypłaci klientom pieniądze aż do równowartości stu tysięcy euro.

Gdzie znaleźć najlepsze oprocentowanie lokaty?

Na stronie porównującej oferty banków możesz więc znaleźć atrakcyjną lokatę terminową. Wówczas pozostanie jedynie skorzystać z oferty. Jak założyć lokatę? Najczęściej cały proces sprowadza się do podania podstawowych danych, określenia kwoty i wybrania jednej z dostępnych ofert. Jeżeli jednak klient chce od razu otworzyć nowe konto osobiste, to konieczne będzie podpisanie umowy.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij