2022-06-30 13:53:59

Jak wybrać meble łazienkowe?

Podobne tematy łazienka
Wybór idealnych mebli do łazienki nie musi być problemem, wystarczy dobrze zorientować się na rynku w kwestii tego, jakie rodzaje mebli łazienkowych są dostępne oraz z jakich materiałów się je produkuje. W tym artykule chcemy nieco przybliżyć temat mebli łazienkowych. Niezależnie od tego, jaki masz projekt łazienki, meble zawsze powinny być funkcjonalne i dopasowane do łazienki, tak aby nie zaburzać jej ergonomii. Sprawdźmy, co producenci mebli łazienkowych przygotowali dla swoich klientów.

Zasady wyboru mebli łazienkowych

Wchodząc na strony sklepów internetowych takich jak https://plytkilazienki.pl/pl/meble-lazienkowe dostaniemy kilkanaście stron z różnego rodzaju umeblowaniem do łazienek. Meble sprzedawane w tym sklepie zostały stworzone z myślą o specyficznych warunkach panujących w łazience.

Łazienka to najbardziej wilgotne pomieszczenie w naszym domu. Mało tego  - podobnie jak w kuchni, tak i w łazience występują spore różnice temperatur. Dobre meble łazienkowe powinny być odporne na ich działanie. Nie kupuj do łazienki mebli, które nigdy nie zostały odpowiednio zabezpieczone i nie były tworzone z myślą o tym pomieszczeniu. Gdy masz już pewność, że ta podstawowa zasada została wprowadzona, możesz przejść do wyboru mebli. Polecamy meble polskich producentów, nasze firmy są znane w całej Europie z produkcji mebli wysokiej jakości. Na rynku dostępne są meble drewniane oraz meble z materiałów drewnopodobnych. Ten drugi typ mebli doskonale sprawdza się nie tylko ze względu odporność na wilgoć, ale również łatwość w zachowaniu czystości. Nie bez znaczenia jest fakt, że drewniane meble są droższe, a utrzymanie ich w dobrej kondycji wymaga większego nakładu pracy.

Meble powinny być bezpieczne głównie ze względu na to, co w nich przechowujemy. Łazienka jest w miejscem, w którym posiadamy środki czystości oraz ostre przyrządy, które nie powinny trafić w ręce dzieci. W kwestii bezpieczeństwa warto również zwrócić uwagę na wystające elementy, obecnie popularne są meble z wpuszczanymi uchwytami.

Wymiary łazienki a rozmieszczenie mebli

Dokładny wymiar mebli uzależniony jest od naszych preferencji i w tym aspekcie nie ma za bardzo nad czym się rozwodzić. Zdecydowanie bardziej uniwersalne są porady dotyczące wysokości montowania poszczególnych mebli oraz odległości pomiędzy nimi i innymi urządzeniami znajdującymi się w łazience. Odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami w łazience mają ogromne znaczenie dla komfortu korzystania z tego pomieszczenia. Nawet małą łazienkę da się zaprojektować w taki sposób, aby można było czuć się w niej swobodnie. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności skup się na sedesie i przestrzeni kąpielowej. Przed sedesem należy zachować około 80x60cm wolnej przestrzeni, w przypadku wanny czy prysznica mówi się nawet o metrze kwadratowym. Jeśli nie masz takich możliwości postaraj się, aby zachować sensowne odległości zbliżone do tych, które przedstawiliśmy.

Meble łazienkowe należy rozmieścić w taki sposób, aby nie zakłócać tych przestrzeni i pamiętaj o tym, że powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości. Lustro powinno zawisnąć około 30 cm nad umywalką, a ta powinna znajdować się około 90 cm nad ziemią. Ta przestrzeń jest idealna do umieszczenia mebla, który pomieści najpotrzebniejsze rzeczy.

Rodzaje mebli łazienkowych

W sklepach bez problemu znajdziesz meble łazienkowe dopasowane do Twojej łazienki. Do głównych rodzajów mebli łazienkowych zaliczamy:
 
  1. słupki,
  2. szafki wiszące,
  3. meble łazienkowe,
  4. półki łazienkowe,
  5. regały łazienkowe;

Meble produkowane nie na wymiar tworzone są z myślą o tym, żeby pasowały do większości łazienek. Dlatego najczęściej spotykanym kolorem mebli łazienkowych jest biały. Jeśli szukasz szerokiego wyboru mebli łazienkowych od uznanych producentów i w dobrych cenach sprawdź koniecznie ofertę sklepu plytkilazienki.pl.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij