2022-06-28 11:50:00

sparing: PGE FKS Stal Mielec - ŁKS Łódź 1-1

Stal Mielec zremisowała 1-1 z ŁKS-em Łódź w trzecim sparingu. (fot. Michał Trzpis)
Piłkarze PGE FKS Stali Mielec zremisowali z ŁKS-em Łódź 1-1 w trzecim sparingu przed startem sezonu 2022/23 w PKO Ekstraklasie.

Początek sparingu pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec a ŁKS-em Łódź należał do ekipy z Łodzi. Najpierw Kelechukwu Ibe-Torti uderzył nad poprzeczką, a chwilę później Dawid Kort oddał strzał. Jednak ponownie futbolówka nie znalazła drogi do bramki. W 32. minucie po uderzenie jednego z zawodników Stali Mielec piłka trafiła w poprzeczkę, a cztery minuty później bramkę strzałem z dystansu zdobył Maciej Wolski. Tuż przed przerwą kolejny strzał "Biało-niebieskich" wylądował na poprzeczce bramki Aleksandra Bobka.

Czternaście minut po zmianie stron na groźne uderzenie zdecydował się Bartosz Biel, ale znakomitą interwencją popisał się Mateusz Kochalski. W ostatniej akcji meczu Maciej Dąbowski strzałem głową doprowadził do wyrównania. Tym samym podpieczni Adama Majewskiego zremisowali 1-1 z ŁKS-em Łódz w trzecim sparingu przed startem sezonu 2022/23 w PKO Ekstraklasie.

PGE FKS Stal Mielec - ŁKS Łódź 1-1 (1-0)

1-0 Maciej Wolski (36)
1-1 Maciej Dąbrowski (89)

PGE FKS Stal Mielec
(I połowa) Mateusz Dudek - Krystian Getinger, Dominykas Barauskas, Mateusz Matras, Arkadiusz Kasperkiewicz, Maciej Wolski, Paweł Żyra, Piotr Wlazło, Bartłomiej Ciepiela, Mikołaj Lebedyński, Maciej Domański.
(II połowa) Mateusz Kochalski - Leandro, Przemysław Maj, David Poreba, Krystian Kardyś, Adrian Soboń, Michael Wyparło, Vilius, Filip Bakowski, Adrian Skrzyniak, Camara.

ŁKS Łódź:
Aleksander Bobek - Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Władysław Ochronczuk, Dawid Kort, Jan Kuźma, Pirulo, Kelechukwu Ibe-Torti, Nelson Balongo
(II połowa) Marek Kozioł - Marcel Wszołek, Nacho Monsalve (59 Oskar Koprowski), Mieszko Lorenc, Bartosz Szeliga, Jan Kuźma, Michał Trąbka, Dawid Kort, Pirulo, Bartosz Biel, Nelson Balongo. Od 65. minuty grali także: Maciej Dąbrowski, Kamil Dankowski, Mateusz Bąkowicz, Damian Nowacki, Mateusz Kowalczyk, Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz.