2022-06-25 08:00:00

UEFA Regions Cup: Podkarpacki Związek Piłki Nożnej przegrał na inaugurację turnieju w Stalowej Woli

Rozpoczął się turniej makroregionalny UEFA Regions Cup w Stalowej Woli. Reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na inaugurację przegrała z Lubelskim Związekiem Piłki Nożnej 0-2.

Mecz od początku był wyrównany i toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Swoje zrobiła też temperatura, która nie pomagała tego dnia zawodnikom. Kibice zobaczyli jednak kilka niezłych akcji, ale przez długi czas było 0-0. Z czasem do głosu doszedł Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który zaczął napierać, ale nie potrafił się przebić przez defensywę Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Podopieczni Marcina Wołowca stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale brakowało skuteczności oraz dobrze bronili się goście. Konkretniejszy był zespół z województwa lubelskiego, który w 29. minucie, po strzale z rzutu wolnego, objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Jakub Pryliński. Podrażniona drużyna gospodarzy ruszyła do odrabiania strat.

Zespół Lubelskiego ZPN-u skupił się natomiast na defensywie i całkiem nieźle mu to wychodziło, bowiem do przerwy nie stracił gola i na tą schodził w lepszych nastrojach. Po zmianie stron, Podkarpacki ZPN był aktywniejszy na murawie i częściej był przy piłce. Gracze gospodarzy od początku atakowali i starali się znaleźć sposób na golkipera Lubelskiego Związku Piłki Nożnej ale bez powodzenia.

Ekipa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej nie odpuszczała i w 77. minucie wywalczyła rzut karny. Do piłki podszedł Sebastian Pawlak, jednak jego intencje wyczuł Karol Krawczyk. Miejscowi postawili wszystko na jedną kartę, a w polu karnym zaczął grasować nawet Mateusz Krawczyk. Ostatecznie wyrównać się nie udało. Podopieczni Marcina Wołowca w końcówce stracili gola na 0-2, a piłkę do pustej bramki skierował Łukasz Najda.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej - Lubelski Związek Piłki Nożnej 0-2 (0-1)

0-1 Jakub Pryliński (29)
0-2 Łukasz Najda (90+11)