2022-06-21 18:55:00

Stal Stalowa Wola bez większych problemów pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno

Gracze Stali Stalowa Wola wygrali Puchar Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Łukasza Surmy pewnie pokonali Karpaty Krosno.

Od początku spotkania to Stal Stalowa Wola była stroną przeważającą. Podopieczni Łukasza Surmy szybko przejęli inicjatywę, a pierwszą groźną okazję mieli w 11. minucie, a uderzał Bartłomiej Olszewski, lecz niecelnie. "Stalówka" nie odpuszczała i nadal atakowała, a pięć minut później strzeliła gola, jednak tego arbiter nie uznał, bowiem wcześniej dopatrzył się spalonego.

Cały czas lepsze wrażenie sprawiał trzecioligowiec, który w 38. minucie dopiął swego, a bramkarza Karpat Krosno pokonał Daniel Świderski. Końcówka pierwszej odsłony była bardzo ciekawa, bowiem okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. Ostatecznie jednak więcej trafień nie odnotowano i na przerwę w lepszych humorach schodziłą Stal.

Ekipa "zielono-czarnych" tuż po przerwie podwyższyła na 0-2. Sławomir Duda wypatrzył Szymona Jopka, a ten pokonał Mateusza Krawczyka. Stal nie odpuszczała i cały czas atakowałą. Kibice oglądali dość jednostronne widowisko. "Stalówka" zaś robila swoje i w 70. minucie strzeliła gola numer trzy, którego autorem był Daniel Świderski.

Stal Stalowa Wola w kolejnych minutach polowała na trafienie numer cztery, jednak brakowało skuteczności, a i też dobrze spisywał się Mateusz Krawczyk. Podopieczni Łukasza Surmy przeważali i stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji. Ostatecznie jednak więcej goli już nie padło i po końcowym gwizdku lepsze nastroje miała "Stalówka"

Karpaty Krosno - Stal Stalowa Wola 0-3 (0-1)

0-1 Daniel Świderski (38)
0-2 Szymon Jopek (48)
0-3 Daniel Świderski (70)