2022-06-22 12:56:28

sparing: ŁKS Łódź- Apklan Resovia 1-0

Punktualnie o godzinie 11, w Woli Chorzelowskiej  rozpoczął się kolejny sparing Apklan Resovii w czasie letnich przygotowań do sezonu 2022/2023. Tym razem ich przeciwnikami był zespół ŁKS-u Łódź, którzy okazali się lepsi i pokonali rzeszowian 1-0.

Jako pierwszy, dobrą akcją popisał się w 2.minucie starcia Maciej Kowalczyk z ŁKS-u Łódź. Jego strzał zakończył się jednak uderzeniem w bramkarza. Świetnie odpowiedzieli na to zawodnicy Apklan Resovii, a konkretniej Kamil Antonik, który przymierzył w stronę bramki. Mimo sporych chęci, futbolówka napotkała na słupek.

Wynik w tym meczu otworzył Pirulo, dziesięć minut po rozpoczęciu gry. Zawodnik zszedł ze skrzydła do środka i precyzyjnym uderzeniem, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, skierował ją celnie do siatki, dając tym samym prowadzenie łódzkiej drużynie. Do przerwy utrzymał się jednobramkowy rezultat tego spotkania.

W drugiej połowie nastąpiły spore roszady w składzie. Trenerzy obu ekip zdecydowali na przeprowadzenie zmian, a na boisko weszli m.in.:  Paweł Wojciechowski, Mateusz Bondarenko czy Daniel Morys. Po wznowieniu gry, swoje szanse w ŁKS-ie na powiększenie przewagi nad Resovią mieli jeszcze Nacho Monsalve, a także Bartosz Biel, jednak zabrakło wykończenia. Rzeszowska ekipa nie zdołała wytworzyć na tyle groźnych sytuacji, by zaskoczyć rywali pod ich bramką. Mecz towarzyski zakończył się wygraną łodzian, a tym samym - drugim przegranym sparingiem Resovii

ŁKS Łódź - Apklan Resovia 1-0

1-0 Pirulo (10)

ŁKS: Arndt, Reynders, Dąbrowski, Marciniak, Wszołek, Okhronchuk, Kowalczyk, Kort, Kelechukwu, Pirulo, Radaszkiewicz

Resovia: Pindroch, Mikulec, Chuchro, Kubowicz - Zawodnik Testowany, Kałahur, Wasiluk, Krasa, Zawodnik Testowany, Antonik, Zawodnik Testowany