2022-06-20 15:46:45

Klasa O Krosno: Pogrom Czarnych Jasło! Strzelili dziesięć bramek [Podsumowanie 33.kolejki]

W weekend została rozegrana przedostatnia kolejka w krośnieńskiej klasie okręgowej. Popis umiejętności dali Czarni Jasło wygrywając 10-1. Sporo bramek, bo aż jedenaście padło w pojedynku Tempa Nienaszów z Grabowianką. Przeczytajcie podsumowanie tych oraz pozostałych spotkań.

To był niezwykle udany mecz Czarnych Jasło, którzy już drugi raz z w ciągu dwóch tygodni odnieśli tak pokaźne zwycięstwo. Tym razem 10-1 padło w spotkaniu z Cisami Jabłonica Polska. Hat-tricka odnotował Marcin Krajewski oraz Mateusz Majka. Swoje gole dla Czarnych dołożyli Łukasz Urban, Maciej Sowa, Tomasz Pałucki i Dawid Florian. Jedyne trafienie Jabłonicy zapisał sobie w 44.minucie Sebastian Meier.

Sporo goli także w meczu Tempa Nienaszów z Grabowianką Grabówka. Gospodarze zwyciężyli po zaciętym boju 7-4. Zaczął wszystko Wojciech Kiełtyka w 6.minucie. Drugi gol w ekipie Tempa odnotował Arek Majka, a później dołożył bramkę Krzysztof Kiełtyka. Wtedy do gry włączyła się Grabowianka. Dominik Haduch odnalazł drogę do bramki rywali, jednak ci szybko odpowiedzieli za sprawą Wojciecha Kiełtyki i kolejno Krzysztofa Kiełtyki. Do przerwy drugiego gola gości odnotował jeszcze Haduch i wynik oscylował wokół 5-2. W drugiej części Miłosz Gierlasiński i Hubert Skupa dołożyli dwa trafienia dla Tempa. Tyle samo udało się dodać do wyniku Grabówce, po strzałach Wojciecha Czopora i ponownie Haducha. Wypracowana nawiązka gospodarzy z pierwszej połowy dała im trzy punkty.

Przełom Besko 4, Wiki Sanok 6. Dla gospodarzy celni byli Jakub Szybka, Konrad Kijowski oraz Dominik Zajączkowski, a jedna bramka wpadła na ich konto po strzale samobójczym rywali. Na zwycięstwo gości zapracował przede wszystkim Rafał Domaradzki, który trzykrotnie wbił futbolówkę do siatki przeciwników. Pozostałe trafienia były autorstwa Kacpra Rudego i dwukrotnie Brajana Milczanowskiego.

Nafta Splast Jedlicze pokonała na własnym terenie Partyzant Targowiska 3-0. Autorami goli byli Oleksandr Tupik, Tymoteusz Kochanik oraz Jakub Biskup. Bezbramkowy remis padł w Dukli, gdzie tamtejsza Przełęcz podejmowała Zamczysko Mrukowa.

Bardzo dobry wynik dla liderów, którzy są już pewni awansu, Cosmosu Nowotaniec. Jego zawodnicy wygrali 6-1 w meczu wyjazdowym z Beskidem Posada Górna. Mimo tego, że pierwsi strzelili bramkę gospodarze (Tomasz Kasperkowicz), goście szybko nadrobili te stratę i dołożyli jeszcze pięć trafień. To wszystko za sprawą Huberta Pieszczocha, Martina Geci, Malika st.prix, Jesusa Antonio Diaza Gomeza, Samiha Tamoha oraz Mateusza Szałankiewicza.

Zamczysko Odrzykoń skromnie wygrał 1-0 ze Startem Rymanów. Drogę do siatki rywali odnalazł Mateusz Urbanek w 22.minucie starcia. Szarotka Uherce nie dojechała na mecz do Kołaczyc.