2022-06-20 10:26:04

Klasa O Jarosław: Grad bramek w ostatniej kolejce sezonu! [Podsumowanie 34.kolejki]

Sporo zadziało się w ostatniej kolejce jarosławskiej klasy okręgowej. Pewny awansu do 4.ligi, LKS Skołoszów odniósł porażkę w Morawsku. Świetnie pokazali się zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów, którzy ustrzelili pięć goli. Przeczytajcie podsumowanie tych i pozostałych starć z ostatniego weekendu.

Mistrzowski w tym sezonie i równocześnie pewny awansu LKS Skołoszów nieco odpuścił w ostatniej kolejce klasy okręgowej i przegrał na wyjeździe z Płomieniem Morawsko 3-5. Jako pierwszy do siatki rywali trafił zawodnik gospodarzy Miłosz Pindak. Drugą bramkę Morawska odnotował Rafał Niemczak. Odpowiedzieli na to goście w 38.minucie po strzale Kamila Buczkowskiego. Reszta goli padła po przerwie. W Płomieniu swoje trafienia dołożyli: ponownie Pindak, Szymon Kuźniar oraz w doliczonym czasie gry, Grzegorz Owarzany. W ekipie liderów o zwycięstwo zawalczyli jeszcze swoimi bramkami Paweł Modny i Piotr Marek, jednak trzy punkty pozostały w Morawsku

Promyk Urzejowice przegrał spotkanie 1-2 z GKS-em Orły. Wynik otworzył w 10.minucie zawodnik gości- Waldemar Koba. Druga bramka na wagę zwycięstwa została odnotowana przez Huberta Juchę. Gola kontaktowego dla Urzejowic ustrzelił w doliczonym czasie gry Dawid Bochnak.

Rozstrzelał się Orzeł Torki, który w starciu na własnym terenie ograł 4-0 Sanoczankę Święte i w dobrym stylu zakończył grę w tym sezonie w klasie okręgowej. Podobny wynik również dla Pogoni-Sokół Lubaczów, która wypunktowała na wyjeździe Start Lisie Jamy, strzelając pięciokrotnie między słupki rywali. Celni byli kolejno: Jarosław Roman, Krystian Basznianin, Joachim Tworko i dwukrotnie Radosław Hojdak. Ekipa z Lubaczowa kończy zmagania w okręgówce na 2 miejscu, co jest ich najlepszym wynikiem od blisko 20 lat.

Czarni Pawłosiów zapisali sobie skromne zwycięstwo 1-0 z Łękiem Ostrów. Więcej, bo pięć bramek padło w starciu Granicy Stubno z Huraganem Gniewczyna (2-3). Szybko, bo już w 3.minucie drogę do siatki przeciwników odnalazł zawodnik gości, Patryk Pempuś. Goście odpowiedzieli w 22.minucie za sprawą Konrada Niemca i chwilę później dołożyli trafienie numer dwa- Marcina Piątka. W drugiej połowie wyrównać zdołał w ekipie ze Stubna Lucjan Gawron, jednak ponownie Niemiec celnie przymierzył i wywalczył trzy punkty dla Huraganu.

Jedyny podział punktów w tej kolejce odnotowano w Piwodzie, gdzie tamtejszy Santos zremisował 2-2 z MKS-em Radymno. Drogę między słupku rywali w drużynie gospodarzy odnaleźli Piotr Pindak oraz Arkadiusz Wojciechowski, a u gości Damian Kania i Paweł Rajzer.