2022-06-14 10:46:08

Klasa O Krosno: Czarni Jasło z wysoką wygraną nad Szarotką [Podsumowanie 31.kolejki]

W miniony weekend swoje mecze rozegrała krośnieńska klasa okręgowa. Z dobrej strony pokazali się Czarni Jasło, którzy ustrzelili aż siedem bramek. Dobrze wypadł także lider rozgrywek. Przeczytajcie podsumowanie tych oraz pozostałych spotkań.

Przełęcz Dukla pokonała 2-1 wyżej notowaną w tabeli Naftę-Splast Jedlicze. Strzelanie rozpoczęło się już w 2.minucie, kiedy między słupki rywali trafił zawodnik gospodarzy, Krystian Frączek. Druga bramka Dukli padła w 79.minucie za sprawą Tomasza Mierzejewskiego. Bramkę kontaktową Nafty-Splast odnotował na kilka minut przed końcowym gwizdkiem, Damian Limberger.

Popis umiejętności dali zawodnicy Czarnych Jasło, którzy zwyciężyli 7-0 z Szarotką Uherce. Autorami goli byli kolejno: Łukasz Urban, dwukrotnie Maciej Sowa, Marcin Krajewski, ponownie Urban, Bartłomiej Rodak oraz Oskar Polakiewicz.

Podział punktów w Posadzie Górnej. Tamtejszy Beskid zremisował 2-2 z Markiewicza Krosno. Jako pierwsi na dwubramkowe prowadzenie wyszli goście, po strzałach Rafała Głoda i Daniela Juchy. Beskid zdołał jednak wyrównać za sprawą Jakuba Rajchela i w 70.minucie doprowadził do remisu po celnym trafieniu Piotra Świdra.

Ostoja Kołaczyce odniosła porażkę 1-3 z Partyzantem Targowiska. Chociaż to przegrana ekipa otworzyła wynik w 18.minucie po trafieniu Rafała Grzesika, goście wzięli się do pracy i odnotowali trzy gole. Ich autorami byli: Jakub Frączek, Hubert Wilk i w doliczonym czasie gry Bartosz Miklaszewski.

Podobnie sytuacja wyglądała w Odrzykoniu, gdzie Zamczysko przegrało 1-2 z Jabłonicą Polską.  Jakub Dziadosz już w 4.minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, jednak koniec spotkania wyłonił innego zwycięzcę- Zamczysko. Kamil Pelczar i Tomasz Kolasiński odnaleźli drogę do bramki i strzelili dwa gole dla gości.

Remis 2-2 w starciu Przełomu Besko z Zamczyskiem Mrukowa. Pierwszy do bramki trafił zawodnik gości- Paweł Ciuła. Bardzo szybko, bo minutę później odpowiedział piłkarz Przełomu- Kamil Kielar. Przed przerwą prowadził zespół z Mrukowej, po trafieniu Piotra Stachurskiego. W drugiej połowie ekipa z Beska wyrównała rezultat dzięki dobrej próbie Dominika Zajączkowskiego.

Start Rymanów rozegrał mecz w dobrym stylu i pokonał na wyjeździe 4-0 Tempo Nienaszów. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Maksim Smaleuski, a wygraną przypieczętował Filip Brożyna.