2022-06-13 10:36:01

Klasa O Jarosław: MKS Radymno i Sanoczanka ze spadkiem do klasy A! [Podsumowanie 33.kolejki]

Przedostatnia kolejka tego sezonu w jarosławskiej Klasie O była pełna emocji, ponieważ kilka zespołów walczyło jeszcze o swoje “być albo nie być” w rozgrywkach tej klasy. Walka w ten weekend o utrzymanie nie powiodła się MKS-owi Radymno oraz Sanoczance Święte. Przeczytajcie podsumowanie występów tych i pozostałych zespołów.

LKS San Gorzyce może być z siebie zadowolony po wygranej 4-2 ze Startem Lisie Jamy.  Na trzecie zwycięstwo z rzędu gospodarzy zapracowali w tym meczu Wojciech Myłek, Acuna Lozano, Wiktor Tołpa i Adrian Majcher. Bramki dla przegranej drużyny strzelili Hubert Ważny i Przemek Zygarlicki.

Bez zaskoczenia, MKS Pogoń-Sokół Lubaczów pokonał 2-0 spadkowiczów, Czarnych Pawłosiów. Wynik otworzył w 38.minucie Karol Karólak, a rezultat poprawił chwilę przed końcowym gwizdkiem Krystian Basznianin.

MKS Radymno nie podołał swojemu zadaniu, ponieważ by myśleć o utrzymaniu w klasie okręgowej, potrzebna była wygrana z Orłem Torki. Tak się jednak nie stało, a gospodarze odnotowali potknięcie 1-3. Wydawało się, że mecz potoczy się inaczej, ponieważ to Radymno jako pierwsze odnalazło drogę do bramki rywala i prowadziło do końca pierwszej połowy. Losy meczu odwróciły się jednak w drugiej części. Orzeł wyrównał i dołożył jeszcze dwa trafienia, a autorami tych goli byli Adrian Kiełbasa, Martin Adamski i Oleh Tlumak.

Zupełnie inne humory mają zawodnicy LKS-u Skołoszów, którzy kolejkę wcześniej zapewnili sobie awans do IV ligi podkarpackiej. Tym razem dobrą dyspozycję pokazali w starciu z Granicą Stubno, wygrywając 2-0. Obie bramki padły w pierwszej połowie meczu, a wynik otworzył Paweł Modny w 26.minucie. Zwycięstwo przypieczętował Albert Zarębiński na kilka minut przed zejściem do szatni na przerwę.

Sanoczanka Święte poszła śladem MKS-u Radymno i również w przyszłym sezonie zagra w klasie A. Złożyła się na to przegrana 1-3 z Płomieniem Morawsko, w którym popis dał Grzegorz Owarzany-odnotowując hat-tricka. Bramkę kontaktową gospodarzy ustrzelił Kacper Andreasik.

Popis strzelecki dał Huragan Gniewczyna, który zwyciężył 4-0 z sąsiadującym w tabeli KS-em Szówsko. Jako pierwszy między słupki rywali trafił Bartłomiej Ostrowski, potem swoje “trzy grosze” dołożył Marcin Piątek. Wygraną zwieńczył w drugiej połowie Konrad Niemiec, który zapisał sobie dwa gole.

Skromna, lecz cenna wygrana GKS-u Orły ze Startem Pruchnik. Jedyną bramkę - na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Kiernozek, w 79. minucie spotkania.

Remis 2-2 padł w Ostrowie, gdzie tamtejszy Łęk podzielił się punktami z Promykiem Urzejowice. Taki sam rezultat w starciu Czuwaju Przemyśl z Santosem Piwoda. Ekipa z Ostrowa i Przemyśla są już pewne spadku do klasy A.